Bibliotēkas aicinātas pieteikties projektā "Grāmatu starts"

Ir sācies jauns mācību gads un LNB Atbalsta biedrība no jauna aicina bibliotēkas pieteikties projektā "Grāmatu starts"! Gaidīsim pulkā gan tās bibliotēkas, kas programmu jau ir īstenojušas, gan arī jaunus dalībniekus - lielas un mazas bibliotēkās no visas Latvijas!

"Grāmatu starts" ir lasīšanas veicināšanas programma pašiem mazākajiem - pirmsskolas vecuma bērniem, lai iepazīstinātu tos ar bibliotēku, ar aizraujošo grāmatu pasauli un stiprinātu lasīšanas tradīcijas ģimenē. Projekta laikā ģimenes, kurās aug 3-4 gadus veci bērni, tiek aicinātas uz pirmo tikšanos ar bibliotēku. Ģimenei kopā ar mazuli ierodoties bibliotēkā, to sagaida bibliotekārs un iepazīstina ar bērnu stūrīti, bērnu literatūru un izglītojošām spēlēm. Tikšanās noslēgumā katrs bērns saņem “Grāmatu starta” komplektu: mugursomu, lasāmgrāmatiņu un rotaļlietu - projekta simbolu pūčulēnu, kā arī brošūru vecākiem par kopā lasīšanu un bērnu lasītprieka veicināšanu. Saņemtā dāvana atgādinās par viesošanos bibliotēkā un aicinās to apmeklēt biežāk.

Pateicoties ziedotāju un pašvaldību atbalstam, 2017./2018. gadā programma notika 47 Latvijas bibliotēkās un tajā iesaistījās vairāk kā 2000 bērni un viņu ģimenes.

Plašāk šeit

Informācija: 67843767, gaisma@gaisma.lv.

 

Mūsu draugi un sadarbības partneri