Nacionālā bibliotēka saņem dāvinājumu no mākslinieka Māra Bišofa

LNB Draugu telpā, atklājot ekspresizstādi „Māra Bišofa Dziesmu un deju svētki. 12 sietspiedes“, mākslinieks Māris Bišofs un izstādes kurators Uldis Mākulis Latvijas Nacionālajai bibliotēkai pasniedza dāvinājumu - sietspiedes tehnikā tapušo zīmējumu cikla komplektu, kas nonācis bibliotēkas krājumā.

Divpadsmit zīmējumu ciklā mākslinieks Māris Bišofs radoši interpretē Dziesmu un deju svētkus. Sev raksturīgā rokrakstā viņš analizē svētkus, atklāj jaunus vaibstus, rosina domāt par to nozīmi mūsu dzīvēs un lomu Latvijas kultūrā. Lai arī zīmējumi ir melnbalti, izstādes kurators Uldis Mākulis atzina: “Zīmējumos ir krāsas, skaņas un smaržas.”

Izstādes atklāšanā mākslinieks Māris Bišofs pastāstīja, ka visgrūtākais ir nonākt pie idejas, pēc tam jau tikai atliek uzzīmēt. “Šobrīd mani vairāk interesē tieši forma, nevis saturs,” atzinās mākslinieks.

Māris Bišofs pazīstams ar saviem ironiskajiem zīmējumiem. Pirmie šāda veida darbi publicēti žurnālā “Dadzis” 1963. gadā. 1972. gadā mākslinieks emigrēja uz Izraēlu, kur guva atpazīstamību un publicēja pirmās zīmējumu grāmatas – "The Exhibition", "Encounters" un "Sexercises". Pēcāk Bišofs strādājis Parīzē un ASV un sācis ilustrēt laikrakstus. Viņa ilustrācijas publicētas tādos izdevumos kā "Time", "The Atlantic Monthly", "The Washington Post", "The New York Times", "The Wall Street Journal", "The New Yorker" u.c. Par savu darbu mākslinieks saņēmis vairākas godalgas, tostarp 1975. gadā starptautiskajā karikatūru izstādē Berlīnē "Cartoon 75" ieguvis Bronzas Heinrihu. Kopš 2003. gada Māris Bišofs atgriezies Latvijā un joprojām aktīvi strādā zīmējuma un foto tehnikās. Latvijā viņa darbi regulāri publicēti izdevumos "Diena", "Rīgas Laiks", "Ir".

Izstāde LNB Draugu telpā skatāma līdz 2018. gada 11. novembrim, kur arī iespējams iegādāties īpašu 2019. gada kalendāru ar 12 Māra Bišofa zīmējumiem.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Mūsu draugi un sadarbības partneri