Starptautiskā seminārā Lietuvā Biedrība dalās pieredzē "Grāmatu starta" īstenošanā Latvijā

6. martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrības pārstāvji Lietuvas Nacionālajā bibliotēkā piedalījās starptautiskā seminārā, kas bija veltīts pirmsskolas vecuma bērnu lasīšanas veicināšanas programmai „Grāmatu starts“. 

Lietuvas Kultūras ministrijas, Lietuvas Nacionālās bibliotēkas un  Lietuvas grāmatizdevēju asociācijas rīkoto semināru apmeklēja Biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde un direktore Karina Pētersone. 

Lai veiksmīgi uzsāktu „Grāmatu startu“ Lietuvā, pieredzē tika aicināti dalīties to valstu pārstāvji, kur šī lasīšanas veicināšanas programma veiksmīgi darbojas jau vairākus gadus  - Anglija, Čehija, Nīderlande un Latvija. 

Ar „Grāmatu starta“ aizsākumiem un īstenošanu Latvijā klātesošos iepazīstināja Karina Pētersone, uzstājoties ar prezentāciju „“Grāmatu starts“ Latvijā – kad sabiedrības atbalsts ir izšķirošs“.  

Latvijā „Grāmatu starta“ ideju aizsāka LNB Bērnu literatūras centrs, bet kopš 2013. gada to koordinē LNB Atbalsta biedrība. Programma šogad tiek īstenota 57 bibliotēkās, pateicoties ziedotāju un pašvaldību atbalstam. 

Vairāk par „Grāmatu startu“ – ŠEIT.

Bibliotēkas aicinātas pieteikties „Grāmatu startam“, rakstot uz gaisma@gaisma.lv.

1
2
3
4
5

Mūsu draugi un sadarbības partneri