Jaunumi

Liepājā skatāma izstāde, kas bērnus iepazīstina ar grāmatu pasauli un mudina lasīt

No 4. līdz 30. aprīlim bibliotēkā “Varavīksne”, Liepājā, skatāma izglītojoša interaktīva izstāde bērniem “Vai grāmatai ir knābis?”. Tā aicina pašus jaunākos bibliotēku apmeklētājus un viņu ģimenes izsekot grāmatas ceļam no rakstnieka radīta stāsta līdz grāmatplauktam. Izstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība, tās autori ir māksliniece Rūta Briede, dzejniece Inese Zandere un dizainers Artis Briedis.

Tapusi grāmata par Latvijas kultūrtelpu

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība) izdevusi arhitekta Jāņa Dripes grāmatu “KULTŪRTELPA – 21. gadsimta kultūras būves Latvijā”. Grāmata ir bagātīgi ilustrēts un apliecinošs vēstījums par arhitektoniski veiksmīgām un nozīmīgām kultūras būvēm un projektiem visos Latvijas novados. Tajā apkopotas pēdējos divos gadu desmitos valsts, pašvaldības vai privātas iniciatīvas rezultātā radītas vai atjaunotas nācijas kultūras vērtības.

Biedrības kopsapulce 2024

27. martā notika ikgadējā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības kopsapulce. Biedrībā darbojas 115 biedri. Kopsapulci vadīja valdes priekšsēdētāja Undīne Būde. Ar Biedrības aktualitātēm, 2023. gada projektiem un šī gada plāniem iepazīstināja direktore Karina Pētersone.

Īpaši jāpiemin, ka tieši pirms 10 gadiem Biedrība iesaistījās LNB lasīšanas programmas īstenošanā "Grāmatu starts". Lasīšanas piedzīvojumam šajā laikā pievienojušies vairāk nekā 5000 bērnu. Daudziem tā bijusi pirmā satikšanās ar bibliotēkām un grāmatu pasauli.

Priecīgas Lieldienas!

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība novēl saulainas un priecīgas Lieldienas! 

Lapas

Mūsu draugi un sadarbības partneri