Grāmatu starts

Par projektu

Grāmatas ir neaizstājamas, lai izaugtu gudra, zinātkāra, izglītota un veiksmīga Latvijas nākamā paaudze! Bibliotēkas ir lieliskas vietas, kas iedvesmo lasīt un palīdz izaugt grāmatu draugiem.

„Grāmatu starts“ ir lasīšanas veicināšanas projekts 3 - 4 gadus veciem bērniem, kas uzrunā un iesaista lasīšanā ģimenes, rūpējas par pirmsskolas vecuma bērnu lasītprieku, lasītprasmi, izglītību un personības attīstību, piedāvā izglītojošas, radošas un attīstošas nodarbības bibliotēkās.

Bibliotēkas apmeklējuma laikā katram mazajam dalībniekam tiek dāvināts īpaši veidots „Grāmatu starta“ pūču komplektiņš – mugursoma, lasāmgrāmata, mīļlietiņa un noderīgs materiāls vecākiem par lasīšanu. „Grāmatu starts“ rosina, lai arī turpmāk bibliotēku durvis visjaunākajiem lasītājiem ir atvērtas.

„Grāmatu startu“ izveidojis LNB Bērnu literatūras centrs, to īsteno LNB Atbalsta biedrība un Latvijas publiskās bibliotēkas.

 

Projekta rezultāts

„Grāmatu starts“ 2022. gadā:

-       turpināsies vismaz 57 Latvijas bibliotēkās;

-       un uzrunās vismaz 1000 bērnus un viņu ģimenes.

 

Projekta izmaksas 2022. gadā

25 000 eiro.

 

Nepieciešamais ziedotāju atbalsts

Grāmatu starta norisei 2022. gadā nepieciešami 15 000 eiro.

 

Kādēļ ziedot?

Katri ziedotie 25 eiro dod kādai Latvijas bibliotēkai iespēju projektā iesaistīt vēl vienu ģimeni, kurā aug 3 - 4 gadus vecs mazulis.

Jūsu atbalsts palīdzēs stiprināt lasīšanas tradīciju ģimenēs un vairos bērnos lasītprieku un lasītprasmi.

 

Ko iegūst ziedotājs?

Ziedotāju vārdi tiek iemūžināti Gaismas pilī:

Lielajā ziedotāju sienā (5000 eiro ziedojums)

Plāksnītē pie plaukta lasītavā (1500 eiro)

Plāksnītē pie galda (700 eiro)

Plāksnītē pie krēsla (450 eiro)

vai ziedotāju goda grāmatā (sākot ar 15 eiro)

Ziedotāju vārdi atrodami www.gaisma.lv

 

Ziedotāji un atbalstītāji:

Ziedotāji 2020./2021. gadā: Irīna Pīgozne, SIA "Arctic Paper Baltic States", Rūta Dimanta, Ilze Ošāne, Juris Kleperis, SIA "Viridi Lux", Toms Peško, Silvija Kima, Natalja Frolova, Gustavs Podnieks, Zane Eglīte, Kristīne Valere, Miku Laitinen, Nauris Smaļķis, Aivars Junga, Raitis Stepiņš, Jānis Lācis, Artūrs Ozoliņš, Zane Rone, Pauls Raudseps, Edmunds Jansons, Vilis Inde, Inese Vaidere, Inese Paklone, Nadine Endija Laze, Aleksandrs Minajevs, Kristīne Dimante, Ivo Luka-Indāns, Jānis Palkovs, Anna Haļčicka, Vladislav Kugelevich, Anna Pavlova, Ilmārs Kašs,Valdemārs Stokmanis-Blaus, Dāvis Bahmanis, Mara Lesina, Antons Baronovs, Daina Bloka, Juris Svaža, Ruta Svaža, Iļja Ivanovs un anonīmie ziedotāji.

Atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Ziedot.lv, Latvijas pašvaldības, starptautiskā lidosta "Rīga".

 

"Grāmatu starta" materiāli:

Brošūra vecākiem "Bērnus un vecākus tuvina kopīga lasīšana" - izdevums vecākiem par lasīšanas veicināšanu. Tas stāsta par lasīšanas un grāmatu nozīmi personības attīstībā, sniedz ieteikumus, kā rosināt bērnos interesi par grāmatu pasauli un bibliotēkām. Brošūrā atrodami arī praktiski padomi priekšā lasīšanā un bērnu literatūras izvēlē. Brošūras ilustrāciju autore ir māksliniece Rūta Briede. 

"Grāmatu starta" metodiskais materiāls bibliotēkām - apraksts un palīgs programmas īstenošanā. Materiāla ilustrāciju autore - māksliniece Rūta Briede. 

"Grāmatu starta" brošūra un metodiskais materiāls tapis, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, SIA "Arctic Paper Baltic States" ziedojumam un Ziedot.lv ziedotājiem. 

Grāmatu starts Jaunpilī
Gulbenes novada bibliotēka
Ventspils novada bibliotēka
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Mūsu draugi un sadarbības partneri