Septiņas Eiropas Gaismas pilis

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība,  Latvijas Nacionālā bibliotēka un Hansa Media radījusi sižetu ciklu par septiņu Eiropas valstu bibliotēkām, to arhitektūru, saturu, funkcionalitāti un piedāvājumu lietotājiem.  2014. gada sākumā sižeti tika rādīti raidījumā "Viss notiek".
 
Laiks, kamēr tapa jaunā bibliotēkas ēka, bija iespēja iepazīt mūsdienīgas bibliotēkas, to pakalpojumus un funkcionalitāti, mācīties no pozitīvās un izvairīties no negatīvās pieredzes. Projekta ietvaros apzinātas un apmeklētas  progresīvas Eiropas bibliotēkas, kuras novērtē un aktīvi izmanto gan pašmāju lasītāji, gan ārvalstu viesi.
 
Video veidotāji viesojušies Igaunijas, Zviedrijas, Somijas, Dānijas, Polijas, Vācijas un Francijas Nacionālajās bibliotēkās.
 
Gadā, kad tika atvērta Gaismas pils, šie braucieni palīdzēja izprast, kā bibliotēkai kopā ar sabiedrību veidot mūsdienīgu un pieprasītu bibliotēku, kāds ir LNB unikālais piedāvājums un pievienotā vērtība. 
 
Projektu atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds, Dānijas Kultūras institūts, Latvijas vēstniecība Dānijā, Tallink, AirBaltic, Latvijas vēstniecība Somijā, Latvijas vēstniecība Francijā, Rīgas Tūrisma attīstības birojs, Latvijas ES prezidentūras birojs 2015.
 

Noslēdzošais video ciklā par Eiropas gaismas pilīm tapis par Latvijas Nacionālo bibliotēku.Tas veidots ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atbalstu.

 

Mūsu draugi un sadarbības partneri