Izraudzīti un sveikti balvas "Pagasta bibliotekārs - gaismas nesējs" ieguvēji.
Aicinām ar katru no viņiem iepazīties video.
Balvu „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ Kurzemes reģionā saņēma Kuldīgas novada Pelču pagasta bibliotēkas vadītāja Daina Girvaite. Daina par savu misiju uzskata iedvesmot cilvēkus un padarīt viņu ikdienu labāku, skaistāku, dot cerību nākotnei. Ar lielu degsmi Daiga bibliotēkā pasniedz spāņu valodas kursus un organizē ekskursijas Pelču pilī, kas ir arī bibliotēkas mājvieta. Viņas vadītā bibliotēka ir pirmā bibliotēka Latvijā, kas saņēmusi starptautisku inovāciju balvu publiskajām bibliotēkām izglītības jomā par projektu bērniem „Mazā novadpētniecības skola”. Daina pasaulē nes ne vien Pelču, bet arī Kuldīgas un Latvijas vārdu.
„Gaismas nesējas“ tituls Latgalē aizceļoja uz Rēzeknes novada Feimaņu pagasta bibliotēku. Šeit jau 34 gadus strādā Erna Ulase. Lasītāji viņu sauc par Grāmatu māti un Gaismas bruņinieci. Pieteikuma vēstulē Feimaņu bibliotēkas apmeklētāji atzīst, ka „ar savu dzīvesprieku un atvērtību mūsu bibliotekāre rosina mūs mīlēt lasīt vēl un vēl.“ Erna uzskata, ka viņu vislabāk raksturo dzejnieces Ārijas Elksnes dzeja: „Sevī viss man jāatrod. Jāatrod – un jāatdod. Jā, bet kas tad galu gala man no dzīves pašam paliks? Labākais no labākā – apziņa, ka ir ko dot.”
Par „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ laureātu Vidzemē izraudzīta Andra Auniņa no Burtnieku novada Rencēnu pagasta 1. bibliotēkas. Lasītāju vēstulē par Andru rakstīts: „Viņu var apbrīnot ne tikai kā sava amata meistari, bet arī kā cilvēku, kurš prot pieņemt ikvienu un kopā ar piemeklēto vai ieteikto grāmatu tam līdzi iedot sirdsgudrību un ticību labajam. Tikšanās ar Andru ir veids, kā pasauli padarīt labāku.” Andra tēlaini saka, ka „cilvēki ir kā dvēseļu dārza stādi. Un man ir tā laime klusi un neredzami, laipni un labestīgi šo dārzu kopt, raisīt ziedus un cerēt uz augļu ražu“.
„Gaismas nesējas“ balvu Zemgalē šogad saņēma Emma Malahovska no Ilūkstes novada Bebrenes pagasta biliotēkas. Emma par bibliotekāri Bebrenes bibliotēkā strādā 27 gadus. Bebrenes iedzīvotāji saka, ka Emmai vienmēr ir 100 un 1 ideja jebkuras situācijas atrisināšanai un pagasta ļaužu dzīves „izkrāsošanai”. Viņas sakrātie Bebrenes vēstures materiāli ir muzeja ekspozīcijas vērti un Emma raksta arī grāmatu par pagasta cilvēkiem un vēstures līkločiem. Par savu lielāko sasniegumu uzskata, ka cilvēki lasa grāmatas un ar prieku nāk uz bibliotēku.