Ar pasākumiem Jūrmalā, Salaspilī un Tūjā aizsāksies Marinas Kosteņeckas jubilejas gads

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība augustā aicina uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku Jūrmalā un Salaspilī. Ar šiem pasākumiem aizsākas Marinas Kosteņeckas jubilejas gads - augustā rakstniece svinēs 75. dzimšanas dienu. (Foto: Toms Norde)

Tikšanās notiks:

5. augustā plkst. 17.00 Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā, Strēlnieku prospektā 30, Dubultos;

19. augustā plkst. 16.00 laukumā pie Salaspils novada bibliotēkas (lietus gadījumā - bibliotēkā), Enerģētiķu ielā 9, Salaspilī.

28. augustā plkst. 13.00 Tūjas bibliotēkā, Liedaga ielā 11-1, Tūjā.

Ar rakstnieci sarunāsies LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone. Saruna būs par nesen iznākušo atmiņu krājumu “Mans XX gadsimts“, rakstnieces dzīvesstāstu, radošo darbību un lomu nesenajos Latvijas vēstures notikumos.

Marina Kosteņecka ir populāra rakstniece un publiciste, viena no Tautas frontes dibinātājām un aktīva cīnītāja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Viņas biogrāfija ļoti cieši savijusies ar Latvijai izšķirošu laika periodu - neatkarības atjaunošanu. Vēsturiskie notikumi ietekmējuši rakstnieces radošo un personīgo dzīvi un otrādi – Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece valsts vēsturē. Tieši tādēļ rakstnieces atmiņām un dzīves stāstam ir īpaša vērtība.

Atmiņu krājumu veido divas grāmatas – “Mans XX gadsimts” un “Vēstules no XX gadsimta” latviešu un krievu valodā. Rakstniece to sauc par mūža darbu un grāmatās dalās ar savu dzīvesstāstu, atmiņām par Latvijai izšķirošiem nesenās vēstures notikumiem un unikālu laikmeta liecību – Atmodas laikā no lasītājiem un atbalstītājiem saņemtām vēstulēm. “Mans XX gadsimts” līdzautors ir Georgs Stražnovs, grāmatu priekšvārdus rakstījuši Dainis Īvāns un Knuts Skujenieks. 

Rīkojot tikšanos ar rakstnieci, Jūrmalas Centrālā bibliotēka un LNB Atbalsta biedrība vēlas dot iespēju ikvienam interesentam dzirdēt dokumentālus stāstus no mūsu laikmeta lieciniekiem – cilvēkiem, kam bijusi nozīmīga loma valsts liktenī. Pasākuma laikā LNB Atbalsta biedrība atmiņu krājumu „Mans XX gadsimts“ dāvās  Jūrmalas bibliotēkām.

Rakstnieces tikšanās ar lasītājiem Latvijas bibliotēkās notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Atmiņu krājumu “Mans XX gadsimts” var iegādāties Latvijas Nacionālās bibliotēkas veikalā “Draugu telpa”, bibliotēkas 1. stāvā. 

Grāmatu izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, Baltic International Bank, “Kalēju biedrība”, Latvijas Gāze, Rīgas dome, Latvijas Nacionālā bibliotēka.

 

Mūsu draugi un sadarbības partneri