ATCELTS! Martā tikšanās ar rakstnieci Marinu Kosteņecku - Valkā, Kuldīgā un Saldū

!!!! Sakarā ar ārkārtas situāciju valstī, pasākumI Kuldīgā un Saldū tiek pārcelti. Informācija sekos.

 

Latvijas  Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība sadarbībā ar Latvijas bibliotēkām turpina rīkot tikšanās ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku. (Foto Toms Norde)

Martā pasākumi notiks:

25. martā plkst. 13.00 Saldus Mūzikas skolā. Sarunu vada Karina Pētersone.

19. martā plkst. 12.30 Kuldīgas Mākslas namā. Sarunu vada Karina Pētersone.

5. martā plkst. 13.00 Valkas pilsētas kultūras namā. Sarunu vada Karina Pētersone.

Aicināts ikviens interesents!

 

Saruna būs par nesen iznākušo atmiņu krājumu “Mans XX gadsimts“, rakstnieces dzīvesstāstu, radošo darbību un lomu nesenajos Latvijas vēstures notikumos. Pēc atmiņu krājuma iznākšanas tikšanās ar rakstnieci jau notikušas Rīgā, Ogrē, Pļaviņās, Ventspilī, Tukumā, Bauskā, Jēkabpilī, Gulbenē, Staicelē. 

Marina Kosteņecka ir populāra rakstniece un publiciste, viena no Tautas frontes dibinātājām un aktīva cīnītāja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Viņas biogrāfija ļoti cieši savijusies ar Latvijai izšķirošu laika periodu - neatkarības atjaunošanu. Vēsturiskie notikumi ietekmējuši rakstnieces radošo un personīgo dzīvi un otrādi – Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece valsts vēsturē. Tieši tādēļ rakstnieces atmiņām un dzīves stāstam ir īpaša vērtība.

Atmiņu krājumu veido divas grāmatas – “Mans XX gadsimts” un “Vēstules no XX gadsimta” latviešu un krievu valodā. Rakstniece to sauc par mūža darbu un grāmatās dalās ar savu dzīvesstāstu, atmiņām par Latvijai izšķirošiem nesenās vēstures notikumiem un unikālu laikmeta liecību – Atmodas laikā no lasītājiem un atbalstītājiem saņemtām vēstulēm. “Mans XX gadsimts” līdzautors ir Georgs Stražnovs, grāmatu priekšvārdus rakstījuši Dainis Īvāns un Knuts Skujenieks.

Rīkojot tikšanos ar rakstnieci LNB Atbalsta biedrība vēlas dot iespēju ikvienam interesentam dzirdēt dokumentālus stāstus no mūsu laikmeta lieciniekiem – cilvēkiem, kam bijusi nozīmīga loma valsts liktenī. Pasākuma laikā LNB Atbalsta biedrība atmiņu krājumu „Mans XX gadsimts“ dāvās Latvijas publiskajām bibliotēkām.

Grāmatu izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, Baltic International Bank, “Kalēju biedrība”, Latvijas Gāze, Rīgas dome, Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Marinas Kosteņeckas atmiņu krājums iegādājams LNB Draugu telpā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāvā. 

Mūsu draugi un sadarbības partneri