Biedrība palīdz iegādāties Steinway & Sons flīģeli Gaismas pils Ziedoņa zālei

Pateicoties ziedotājiem, Biedrība palīdzēja iegādāties un segt pusi izmaksu, lai Bibliotēkas Ziedoņa zālē klausītājus priecētu viens no pasaulē lieliskākajiem instrumentiem - Steinway & Sons Grand Piano flīģelis!   

Īpašā instrumenta izvēlei tika veltīta liela uzmanība. Decembra sākumā LNB uzdevumā izvēlēties flīģeli Ziedoņa zālei uz Hamburgu devās sertificēts Steinway & Sons speciālists Latvijā Norberts  Žugs - Divrē un pianists Jānis Maļeckis. Kopā ar viņiem Steinway & Sons rūpnīcu Hamburgā apmeklēja arī Biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde un Vides Filmu studijas operators, lai iemūžinātu nozīmīgo notikumu. (Foto: Signe Valtiņa)

„Steinway & Sons” koncertflīģeļa modelis „D Grand Piano” ir plaši izplatīts visā pasaulē, Latvijā šādu instrumentu skaits ir aptuveni 15 (lielākajās koncertzālēs, tostarp Latvijas Radio 1. studijā, JVLMA, Latvijas Nacionālajā operā). Instruments ir skanīgs, viegli spēlējams un ar siltu tembru.

Pateicoties Ziedoņa zāles akustikas kvalitātēm un izcilajam instrumenta, LNB cer un plāno nākotnē piesaistīt augstas klases māksliniekus, radot mūzikas cienītājiem konkurētspējīgu māksliniecisko piedāvājumu.
 

 

Flīģelis ierodas Gaismas pilī
Flīģelis ierodas Gaismas pilī
1
2
3

Mūsu draugi un sadarbības partneri