Biedrība pateicas ziedotājiem

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedriba (Biedrība) izsaka lielu pateicību visiem ziedotājiem, kuri atbalstījuši Latvijas Nacionālo bibliotēku, tās jaunās ēkas tapšanu un krājuma papildināšanu.

2014. gads paliks kā nozīmīgs ieraksts vēsturē – tas bijis Gaismas pils atklāšanas gads. Gads, kad Latvija ieguvusi tautas mantojumam un bagātībām pienācīgu mājvietu.

Līdz ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (Bibliotēkas) ēku tika atklāta arī iespaidīgā, Gunāra Birkerta radītā Lielā ziedotāju siena.  Tā godina ziedotājus un pateicas cilvēkiem, kuri vairākus gadus desmitus nezaudēja ticību Gaismas pils idejai un palīdzēja to īstenot. Ziedotāju sienai paiet garām ikviens Bibliotēkas apmeklētājs. Par ziedotājiem un piepildīto sapni par mūsdienīgu Bibliotēku atgādina arī plāksnītes pie Gaismas pils galdiem, plauktiem, krēsliem, lasītavām.

Daudziem ziedotājiem Gaismas pili un plāksnīti ar  savu vārdu jau bijusi iespēja pašiem aplūkot klātienē. Priecājamies, ka šādi brīži sagādā siltas un neaizmirstamas emocijas.

Pateicībā par atbalstu Latvijas Nacionālās bibliotēka krājumam un trimdas laikrakstu digitalizācijai, arī studentu korporācijas Fraternitas Lataviensis vārds  lasāms Gaismas pilī – Sociālo zinātņu lasītavā. Pēc viesošanās Gaismas pilī studentu korporācijas pārstāvis Reinis Vanags dalījās savos iespaidos: „2014. gada 18. oktobrī plašā latāvu brālība atzīmēja korporācijas 88. gadadienu. Svētku pasākumu ietvaros vairākiem tās biedri bija iespēja piedalīties ekskursijā pa Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur apciemojām auditoriju, kas nosaukta par godu mūsu korporācijai - tieši pirms trim gadiem, korporācijas 85. gadu jubileju atzīmējot, Fraternitas Lataviensis plašais konvents ziedoja Gaismas pils attīstībai 101 000 Kanādas dolāru - grāmatu iepirkumiem un trimdas laikrakstu digitalizācijai.“ Foto: ziedotāji - LU studentu korporācijas Fraternitas Lataviensis biedri ekskursijas laikā Gaismas pils korē. 

Ikviena ziedotāja devums ir bijis nozīmīgs un sniedzis ieguldījumu Bibliotēkas attīstībā. Ziedotāju kopējais devums palīdzējis Gaismas pils koncertzālei, kas nodēvēta Imanta Ziedoņa vārdā, iegādāties izcilu mūzikas instrumentu – Steinway & Sons flīģeli. Šāda līmeņa mūzikas instruments ļaus Bibliotēkā izskanēt augstvērtīgiem mūzikas koncertiem un piesaistīs pasaules klases māksliniekus. 

Kopš 2015. gada 1. janvāra, atbilstoši ziedojuma apmēram, iespējami šādi iemūžināšanas veidi:

kot ar EUR 15 ziedojumu, ziedotāja vārds līdzās citu ziedotāju vārdiem tiks ierakstīts īpašā ziedotāju grāmatā;

EUR 450 - ziedotāja vārds atradīsies plāksnītē pie krēsla lasītavā;

EUR 700 - plāksnītē pie galda lasītavā;

EUR 1500 - plāksnītē pie plaukta lasītavā;

Sākot ar EUR 5000 ziedojumu, ziedotāja vārds līdzās citu ziedotāju vārdiem tiks ierakstīts lielajā ziedotāju sienā bibliotēkas vestibilā;

Par EUR 70 000 ziedojumu ziedotājs saņems plāksnīti pie kādas no bibliotēkas auditorijām vai lasītavām.

Ziedot iespējams šeit

Mūsu draugi un sadarbības partneri