Biedrības direktore Karina Pētersone saņēmusi Ukrainas Starptautiskās apvienības "Kraina" labdarības medaļu

14. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Draugu telpā notika Ukrainas atbalstītāju un Čornobiļas avārijas seku likvidētāju godināšanas pasākums.

Latvijas savienība "Čornobiļa" pasniedza Ukrainas apbalvojumus par ieguldījumu sabiedrības labā, atbalstu Ukrainas tautai un karavīriem frontē mediķiem, brīvprātīgajiem, sabiedrisko un labdarības organizāciju pārstāvjiem. Tāpat godināti iedzīvotāji, kuri piedalījās Čornobiļas AES avārijas seku likvidēšanas darbos un sniedza palīdzību Ukrainas bēgļiem, kuri avārijas dēļ bija spiesti pamest savu dzimteni.
 
Biedrības valdes locekle un direktore Karina Pētersone saņēma Ukrainas Starptautiskās apvienības "Kraina" labdarības medaļu par sniegto atbalstu čornobiliešu biedrībai, nozīmīgu ieguldījumu kultūras dzīvē un vienotības stiprināšanā starp Latvijas un Ukrainas tautām, sniedzot atbalstu (palīdzību) karavīriem un medicīnas darbiniekiem frontē.
 
Ukrainas Čornobiļas medaļu par piedalīšanos Čornobiļas avārijas seku likvidēšanas darbos, par sniegto atbalstu Ukrainai, par brīvprātīgo darbu saņēma:
Ainars Upenieks (Saldus)
Aivars Krišāns (Varakļāni)
Haralds Neiburgs (Tukums)
Guntars Sēlis (Ķekava)
Zigmunds Amaters (Kalnciems)
Andris Čivkulis (Rīga)
 
Ukrainas Starptautisko medicīnas medaļu par sniegto palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem un ievainotajiem karavīriem frontē saņēma:
Andris Vikmanis (RAKUS ārsts, traumatologs- ortopēds, nodaļas vadītājs)
Brigita Rancāne (Liepas pagasta Doktorāta medicīnas māsa)
 
Labdarības medaļa par sniegto atbalstu (palīdzību) Ukrainas iedzīvotājiem un karavīriem frontē pasniegta:
Karinai Pētersonei (LNB Atbalsta biedrības direktore)
Uldim Romanovskim (Rīgas tīklu darbnīcas vadītājs)
 
Ar apzeltītu Ukrainas ģerboni-medaļu par uzticību Ukrainas tautai, par sniegto atbalstu karavīriem frontē apbalvots Ilmārs Kalniņš
 
Pateicība par sadarbību izteikta:
Tijai Zvagulei (aroda slimību ārste, med.zin. doktore)
Annai Uzulēnai

 

​​Latvijas savienība „Čornobiļa” dibināta pirms vairāk nekā 30 gadiem ar mērķi atbalstīt un aizstāvēt Čornobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekus un cietušās personas. Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 2023. gada 15. augustā Latvijas savienības „Čornobiļa” valde pieņēma lēmumu un uzsāka to cilvēku godināšanu, kuri pašaizliedzīgi atbalsta Ukrainu un tās iedzīvotājus kara laikā un sniedz nozīmīgu ieguldījumu vienotības stiprināšanā starp Latvijas un Ukrainas tautām. 

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Mūsu draugi un sadarbības partneri