Gaismas pils konferenču un koncertzāli nodēvē Imanta Ziedoņa vārdā

22. maijā mediju pārstāvjiem bija iespēja apskatīt gandrīz pilnībā pabeigto Gaismas pils ēku. Kultūras ministre pavēstīja, ka atsaucoties sabiedrības, LNB Atbalsta biedrības un LNB aicinājumam, nodevējusi Gaismas pils ēkas konferenču un koncertzāli Imanta Ziedoņa vārdā. (Ielūkoties pasākuma norisē iespējams šeit)

Jaunā Latvijas Nacionālā bibliotēka ir viens no nozīmīgākajiem 21. gadsimta projekti­em Latvijā. Gaismas pilij ir visas iespējas kļūt par modernu pasaules līmeņa informācijas un kultūras centru. Tās krājumi, dati, pakalpojumi un at­balsts reģionālajām bibliotēkām organizēti tā, lai sasniegtu ikvienu cilvēku, ikvienu no­vadu Latvijā.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde, runājot par topošo bibliotēku uzver, ka „Bibliotēkas ēkas pabeigšana tuvojas ar katru dienu, un Gaismas pils īstā dzīve tikai sāksies! Biedrība 15 gadus ir līdzdarbojusies un veikusi  garu ceļu no Gaismas pils idejas aizstāvības līdz atbalstam bibliotēkas satura veidošanā. Aicinu iesaistīties ikvienu domubiedru un uzņēmējus un ziedot, lai Gaismas pili iedzīvinātu un piepildītu ar bagātu un mūsdienīgu saturu. Gaismas pilī tiks iemūžināts katra ziedotāja vārds. Tā ir iespēja ikvienam atstāt par sevi liecību nākamajām paaudzēm ilgmūžīgā kultūras būvē un visa latviskā simbolā. Vestibilā atradīsies siena ar 2000 ziedotāju vārdiem. Izvēlēties savu vārdu iemūžināt var arī īpašā grāmatā, pie bibliotēkas krēsliem, galdiem, plauktiem un lasītavām”. Ziedot un izvēlēties vietu sava vārda iemūžināšanai iespēja šeit.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme – Grende uzsver, ka „tuvojoties LNB ēkas pabeigšanai, svarīgi ir runāt par bibliotēkas piedāvāto saturu un pakalpojumiem plašam lasītāju lokam un ieguvumiem sabiedrībai kopumā. Pavisam drīz lasītājiem tiks piedāvāts unikāls informatīvs resurss, arhitektoniski moderna kultūras celtne un apmeklētājiem draudzīga vieta. Vēl ērtāka un vieglāka piekļuve daudzpusīgām informācijas krātuvēm, kas izveidotas izmantojot mūsdienu informāciju tehnoloģijām piedāvātās iespējas, būs ievērojams resurss jaunās paaudzes izglītībā un mūžizglītībā, veicinot uzņēmīgas, radošas un labklājīgas sabiedrības attīstību.”

LNB direktors Andris Vilks, vērtējot LNB piedāvājumu Latvijas lasītājiem, atzīt, ka  ”jaunajā LNB ēkā mūsu pakalpojumi sabiedrībai būs daudz pieejamāki, jo strādāsim 72 stundas nedēļā līdzšinējo 40 vietā, uzziņu centrs būs atvērts diennakts (24/7) režīmā, lai studentiem un tiem, kam darbi labāk sokas vakaros un naktīs, dotu iespēju strādāt ilgāk. Ikvienam būs iespēja izmantot ar autortiesībām aizsargātos digitālos resursus, e-grāmatas un datubāzes. Bibliotēkā būs ļoti iespaidīga tā sauktā brīvpieejas daļa – 350 000 grāmatu atradīsies lasītāju zonā, kur katrs varēs pieiet pie plauktiem un izvēlēties sev vajadzīgo. Visi bibliotēkas krājumi tagad būs pieejami vienuviet – vairs nebūs jāpārvietojas no vienas ēkas uz otru. Piedāvāsim arī jaunus, līdz šim nebijušus pakalpojumus – multimediju centru, Pasaku istabu bērniem, mācību un pasākumu telpas, kā arī individuālā darba kabīnes un grupu darba telpas. Būs iespēja apmeklēt koncertus, izstādes un diskusijas, vai arī vienkārši labi pavadīt laiku, apmeklējot kafejnīcu, tiekoties ar cilvēkiem. Mēs būsim radoša platforma, kurā ikviens var īstenot savu ieceri, piedāvāt sadarbību un idejas, kā veidot mums visiem interesantu, vajadzīgu un saturīgu vidi.”

"Mēs esam paveikuši lielāko darbu daļu, un Gaismas pils būvniecības process ir jau finiša taisnē. Marta beigās tika uzsākta arī infrastruktūras izbūve, līdz ar to darbi veiksmīgi rit, lai LNB ēka tās viesus priecētu paredzētajā laikā – 2014. gada janvārī. Esam gatavi sabiedrību informēt par darbu progresu, " norāda NBA padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns.

Mūsu draugi un sadarbības partneri