Grāmatu draugu ķēdei - 10

Tieši pirms desmit gadiem, 2014. gada 18. janvārī, -20 grādu salā no rokas rokā Gaismas pilī ieradās pirmās grāmatās. Tās iegūla Tautas grāmatu plauktā. Biedrības biedri bija daļa no šī vēsturiskā notikuma un veidoja vienu no ķēdes posmiem. Svinot šī simboliskā un pacilājošā notikuma desmitgadi, arī šodien grāmatas nodevām viens otram. Tām pievienojās Biedrības dāvinājums Tautas grāmatu plauktam - mūsu pirmā izdotā grāmata - Jāņa Dripes "Latvijas Nacionālā bibliotēka. Arhitekts Gunārs Birkerts" ar ierakstu:
 
"Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība dāvā Tautas grāmatu plauktam savu pirmo izdevumu, Jāņa Dripes grāmatu “Latvijas Nacionālā bibliotēka. Arhitekts Gunārs Birkerts” (2015). Tajā dokumentēta šīs ēkas tapšanas vēsture, autora radošais darbs pie projekta, ēkas simbolika un arhitektoniskās vērtības.
 
Biedrības darbība, kas kopš 1998. gada ir aptvērusi jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu, ļauj aktivizēt sabiedrības klātbūtni, līdzdalību un atbalstu bibliotēku nozarē, grāmatniecības jomā kopumā un arī lasītprasmes veicināšanā Latvijā.
No nevalstiskas organizācijas, kas iestājas par Gaismas pils ideju, tā kļuvusi par visu Latvijas bibliotēku un lasīšanas vēstnesi.
 
Mēs darbojamies arī kā izdevēji, pievēršoties Latvijas bibliotēku vēsturei, to arhitektoniskajam veidolam, kā arī LNB saturu un dizainu popularizējošiem izdevumiem.
 
Tāpēc vēlamies, lai Tautas grāmatu plauktā mūžīgai atmiņai iegulst mūsu Biedrības esošo, bijušo un nākotnes dalībnieku, bibliotēku un grāmatu draugu, dāvinājums – mūsu pirmā izdotā grāmata par Gaismas pili un tās autoru Gunāru Birkertu.
 
LNB Atbalsta biedrības vārdā - valdes priekšsēdētāja Undīne Būde un direktore Kārina Pētersone".
 
18.01.2024.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Mūsu draugi un sadarbības partneri