"Iedvesmas bibliotēka" gaida bibliotekāru idejas

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) uzsāk jaunu projektu Iedvesmas bibliotēka un aicina Latvijas bibliotēkas pieteikt savas idejas. Biedrības mērķis ir atbalstīt bibliotēkas ceļā uz pozitīvām pārmaiņām un iedrošināt pilnveidot bibliotēku vidi un pakalpojumus. Projektā var pieteikties ikviena bibliotēka, kas vēlas un ir gatava realizēt jaunas un iedvesmojošas idejas.

Pieteikt ideju Iedvesmas bibliotēkai varēs līdz 2021. gada 31. augustam. Idejai jābūt par mūsdienīgām pārvērtībām vietējās bibliotēkas saturā, dizainā vai arhitektūrā. Biedrība izraudzīsies labākās idejas un ar ziedotāju atbalstu palīdzēs tās īstenot. Sadarbojoties Biedrībai, bibliotēkai un pašvaldībai, veidosim bibliotēkas par laikmetīgām kultūrvietām.

Dalībai Iedvesmas bibliotēkā izraudzītās bibliotēkas tiks paziņotas 2021. gada decembrī. Bibliotēku idejas tiks realizētas 2022. gada laikā.

LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone: “Biedrība daudzu gadu laikā ir bijusi lieciniece tam, kā mūsu bibliotēkas kļūst arvien pievilcīgākas, atvērtākas, aicinošākās. Ar Iedvesmas bibliotēku šīm pozitīvajām pārmaiņām vēlamies iedrošināt arī tās bibliotēkas un pašvaldības, kam ir lieliskas idejas par bibliotēku pilnveidošanu, bet līdz šim nav bijusi iespēja tās īstenot. Vide bibliotēkās ir ļoti svarīga gan lasītājiem, gan darbiniekiem. Tā ietekmē pakalpojumu sniegšanu, apmeklētāja pieredzi un vēlmi atgriezties bibliotēkā. 

Par Iedvesmas bibliotēkas simbolu izraudzīts LOGS. Logs ļauj ieplūst gaismai un svaigam gaisam, tas ļauj redzēt vairāk un tālāk. Esam pārliecināti, ka kopā mums izdosies paveikt skaistus, vērtīgus un paliekošus darbus!”

Uzsākt projektu Iedvesmas bibliotēka Biedrību rosināja 2019. gadā īstenotās vizuālās pārmaiņas Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu lasītavā. Pateicoties Biedrības ziedotājiem un sadarbībai ar arhitektu biroju Gaiss, mākslinieci Rūtu Briedi un AS Latvijas Finieris, bērnu lasītava ieguva jaunu dizainu. Šo projektu atzinīgi novērtējuši lasītavas apmeklētāji un tas pamanīts arī starptautiskā mērogā.

 

Iedvesmas bibliotēka NOLIKUMS

Iedvesmas bibliotēka PIETEIKUMA VEIDLAPA

PAŠVALDĪBAS APLIECINĀJUMS

 
 Plašāka informācija par projektu ŠEIT

 

Mūsu draugi un sadarbības partneri