Izdots kalendārs laimīgākam gadam – “Daudz laimes”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība izdevusi 2024. gada sienas kalendāru “Daudz laimes”. Kalendārā izmantotas 20. gadsimta 20.–30. gadu apsveikuma atklātnes ar ziedu motīviem no Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mākslas krājuma. Ziedi, skanīgais un ietilpīgais vēlējums “Daudz laimes!” ir neatņemama latviešu tradīcija, suminot svētkos – vārda un dzimšanas dienās, Jaunajā gadā, pat Latvijas dibināšanas dienā. Ar kalendāra starpniecību LNB Atbalsta biedrība izceļ nelielu daļu no bagātās, kultūrvēsturiski un emocionāli vērtīgās LNB kolekcijas. Šis ir jau ceturtais kalendārs, ko izdod LNB Atbalsta biedrība un ik gadu atgādina par bibliotēkas miljonu lielā krājuma daudzveidību. 

Kalendārā iekļautas gan no Vācijas un Francijas importētas, gan latviešu mākslinieku zīmētas pastkartes, kas iespiestas pie vietējiem izdevējiem: Krišjāņa Vībura (Fotobrom), Paula Slavinska (P. S. R.), Georgija Kallerta (G. Kallerts), Ernsta Plātesa (Ernst Plates), Emīlijas Benjamiņas (EmBR) un citiem. Kopā ar kalendāru izdotas arī dažas no simtgadīgajām pastkartēm, ar kurām nosūtīt svētku sveicienus arī šodien. 

Kalendāru un atklātnes var iegādāties Latvijas Nacionālās bibliotēkas veikalā Draugu telpa un interneta veikalā eveikals.lnb.lv. Kalendāra cena – 14.90 EUR, atklātņu komplekts (6 gab.) - 9.00 EUR. 

Atklātnes no bibliotēkas krājuma atlasījusi LNB Mākslas krājuma eksperte Līga Goldberga, kalendāra māksliniece - Daiga Brinkmane, priekšvārdu LNB Atbalsta biedrības vārdā sagatavojis Edžus Vējiņš, norādot, ka globālā tehnoloģiju attīstība un dabas pirmatnība ir pretstati, kas pievelkas. Vismaz kaut kam šajā digitālajā gadsimtā ir jābūt vienkāršam, skaistam un saprotamam, ar nepārprotami gaišu emocionālo vēstījumu, kas ļauj piedzīvot sajūtu, ka zaudētā paradīze joprojām ir klātesoša. Tad kļūstam stiprāki šajā dienā un šajā gadā.

 

 

2023. gada 30. novembris

 

1
2
3
4
5

Mūsu draugi un sadarbības partneri