Iznāk reprodukciju albums "Atmiņu topogrāfijas"

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) ar LNB Atbalsta biedrības līdzdalību izdevusi reprodukciju albumu "Atmiņu topogrāfijas".

Jaunais LNB izdevums vēsta par LNB Mākslas krājuma atklātņu kolekcijā esošajām 20. gadsimta 20.–30. gadu fotopastkartēm un to aversos un reversos ietvertajām personiskajām un kolektīvajām atmiņām. Izdevuma priekšvārdā LNB Mākslas un mūzikas centra vadītāja Katrīna Teivāne atklāj: "[..] pastkarte ir īpašs formāts. Tās reversā, kur ir paredzēta vieta pastmarkai, adresei un nelielai ziņai, ir rakstīti vēlējumi, jautājumi, lūgumi un sīkas ikdienas dzīves detaļas, ko cilvēki ir sūtījuši cits citam pa pastu, tādā veidā atklājot it kā maznozīmīgas un fragmentāras, taču tajā pašā laikā laikmeta garu iezīmējošas impresijas. Un tieši šī daudznozīmība ir izdevuma "Atmiņu topogrāfijas" centrā."

Albuma sastādītāja ir LNB Mākslas krājuma eksperte Līga Goldberga, dizaina autore – māksliniece Una Grants. Izdevuma tapšanā tika piesaistīta publiciste Santa Remere, lai, iepazīstoties ar krājumu un tā stāstiem, sniegtu jaunu skatījumu par plašā apritē lietotajām fotopastkartēm.

Izdevums ir bilingvāls – latviešu un angļu valodā. Tas nopērkams LNB veikalā "Draugu telpa" un e-veikalā.

Izdevums tapis Valsts pētījumu programmas "Latvijas kultūra – resurss valsts attīstībai" (2020–2022) projekta "Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai"/CARD (Nr. VPP-KM-LKRVA-2020/1-0003) ietvaros, izdots ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu un LNB Atbalsta biedrības līdzdalību.

 

Papildu informācija:
Līga Goldberga
Mākslas krājuma eksperte
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: liga.goldberga@lnb.lv 
Tālr.: +371 67716009

1
2
3
4
5
6

Mūsu draugi un sadarbības partneri