Izsludina pēdējo pieteikšanos “Iedvesmas bibliotēkai”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība aicina bibliotēkas pieteikties projektam Iedvesmas bibliotēkaIedvesmas bibliotēka 2024 būs projekta trešais un noslēdzošais gads. Biedrības izveidotais projekts ir atbalsts un iespēja Latvijas bibliotēkām veidot mūsdienīgu, pievilcīgu, lasītājiem un grāmatām draudzīgu vidi. Arī šogad bibliotēkas aicinātas pieteikt idejas par jauniem arhitektūras un dizaina risinājumiem - telpu pārbūvi, iekārtošanu, paplašināšanu, jauna interjera vai ārtelpu veidošanu. Bibliotēkas un lasītāji aizvien vairāk novērtē un pievērš uzmanību mūsdienīgai un iedvesmojošai videi, kurā lasīt, izglītoties, satikties un baudīt kultūras pasākumus. Iedvesmas bibliotēka sniedz jaunas iespējas bibliotēkām un saredzamus ieguvumus vietējai sabiedrībai.

Pieteikties projektam var ikviena bibliotēka līdz 2023. gada 31. augustam. Biedrība izraudzīsies 3-5 bibliotēkas, kuru idejas ar ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu īstenos nākamajā gadā. Biedrība sniedz ne vien finansiālu un organizatorisku atbalstu, bet arī piedāvā profesionālu arhitektu konsultācijas. 

Iedvesma bibliotēka ir 2021. gadā uzsākts Biedrības ilgtermiņa projekts, lai iedrošinātu Latvijas bibliotēkas pozitīvām pārmaiņām un palīdzētu tām kļūt vēl mūsdienīgākām, pievilcīgākām, atvērtākām un aicinošākām. Projekta simbols irLOGS, kas ļauj ieplūst gaismai, redzēt vairāk un tālāk. Par pirmajām Iedvesmas bibliotēkām 2022. gadā kļuva Valkas novada Ērģemes bibliotēka, Saldus novada Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs, Tukuma novada Pūres bibliotēka, Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēka, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka. Tika iekārtotas jaunas bibliotēku telpas, izveidotas  āra lasītavas, radīta vide bērniem un ģimenēm un oriģinālas bibliotēku mēbeles. Bibliotēku projekti realizēti ar uzņēmumu AS Latvijas Finieris, AS Riga Wood Baltic, SIA Timbero Latvia atbalstu. Šogad savas idejas un sapņus īsteno vēl trīs bibliotēkas: Gulbenes novada bērnu bibliotēkā top mūsdienīga un fukcionāla lasītava bērniem, Alūksnes novada Mālupes bibliotēka veido āra terasi-lasītavu, Jelgavas novada Valgundes bibliotēkā būs ērta un pievilcīga vide bērniem un jauniešiem.

Projekts Iedvesmas bibliotēka iespējams tikai pateicoties apjomīgam ziedotāju atbalstam. Saņemot jaunus ziedojumus šim projektam, Biedrība mūsdienīgās un pozitīvās pārmaiņas Latvijas bibliotēkās varētu turpināt arī nākamajos gados. Ziedot aicinām Biedrības mājas lapā www.gaisma.lv sadaļā Ziedot, izvēloties mērķi “Iedvesmas bibliotēka”.

Vairāk informācijas par projektu un pieteikšanos ŠEIT un, sazinoties ar Biedrību: 67843767, gaisma@gaisma.lv.

Iedvesmas bibliotēka 2022 - Pļaviņu bērnu bibliotēka
Iedvesmas bibliotēka 2022 - Pūres bibliotēka
Iedvesmas bibliotēka 2022 - Kursīšu bibliotēka
Iedvesmas bibliotēka 2022 - Vilzēnu bibliotēka
Iedvesmas bibliotēka 2022 - Ērģemes bibliotēka
1
2
3
4
5
6
7

Mūsu draugi un sadarbības partneri