Izstāde bērniem par grāmatām un lasītprieku aizceļojusi uz Kuldīgu

No 4. līdz 29. martam Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā skatāma izglītojoša interaktīva izstāde mazajiem pētniekiem “Vai grāmatai ir knābis?”. Tā aicina pirmsskolas vecuma bērnus un viņu ģimenes iepazīt grāmatu pasauli, lasītprieku un grāmatas ceļu no rakstnieka radīta stāsta līdz plauktam. Izstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība, tās autori ir māksliniece Rūta Briede, dzejniece Inese Zandere un dizainers Artis Briedis.

Izstādē bērni, paši darbojoties, var noskaidrot, kur rodas grāmatas, kā ienākt grāmatā, iemācīties sacerēt stāstus, iejusties mākslinieka lomā, iepazīt burtus un redzēt, kā tie satiekas vārdos. Izstāde jau bijusi skatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Siguldā, Jūrmalā, Talsos un pēc satikšanās ar mazajiem pētniekiem Kuldīgā turpinās ceļojumu pa Latvijas bibliotēkām.

LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone: “Nekad nav par agru iepazīstināt bērnu ar grāmatām! Lasītprasme ir pamatā tik daudzām dzīves kvalitātēm – zināšanām, personības attīstībai, radošumam, sasniegumiem. Aicinām Kuldīgas novada ģimenes apmeklēt izstādi un kopā vērtīgi pavadīt laiku bibliotēkā. Lai izstāde iedvesmo lasīšanai un palīdz atrast lasītprieku!”

Dzejniece Inese Zandere: “Šī izstāde domāta maziņiem. Tā, piepalīdzot pieaugušajiem, ir pētāma pašu acīm un rociņām. Grāmata tajā ir parādīta kā radoša darbība, kurā piedalās rakstnieks, mākslinieks, izdevējs, tipogrāfs, lasītājs, bibliotekārs, kas visi kopā atklāj grāmatas gudrību un skaistumu. Bet tā ir arī lieta, ko var aptaustīt, kam ir savs ķermenis, viela, uzbūve, kārtība. Un tā ir arī vieta un iespēja rotaļai, izdomai, ģimenes kopā būšanai.”    

Māksliniece Rūta Briede: “Mūsu bērnu izdevuma “Vai grāmatai ir knābis?” varonis Elmārs atrod grāmatu pilnu ar burtu skudriņām! Tās, šoreiz īstas, paslēpušās arī izstādes stendos un gaida, kad tiks sameklētas. Ja vēl neproti lasīt burtu skudras, nāc uz izstādi un sameklē īstās!”

Izstāde veidota LNB un LNB Atbalsta biedrības lasīšanas veicināšanas programmā “Grāmatu starts” pēc Ineses Zanderes un Rūtas Briedes bilžu grāmatas “Vai grāmatai ir knābis?” motīviem. Tā tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, AS Latvijas Finieris un SIA Skrīveru Saldumi atbalstu. 

 

2024. gada 4. marts

Mūsu draugi un sadarbības partneri