Izstāde “Vai grāmatai ir knābis?” ceļo uz Jūrmalu

9. janvārī plkst. 11.00 Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā tiks atklāta izstāde bērniem “Vai grāmatai ir knābis?”. Tā ir izglītojoša interaktīva izstāde pirmsskolas vecuma bērniem un viņu ģimenēm par lasītprieku un grāmatas ceļu no rakstnieka radīta stāsta līdz grāmatplauktam. Izstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība, tās autori ir māksliniece Rūta Briede, dzejniece Inese Zandere un dizainers Artis Briedis.

Izstādē mazie pētnieki, paši darbojoties, var noskaidrot, kur rodas grāmatas, kā ienākt grāmatā, iemācīties sacerēt stāstus, iejusties mākslinieka lomā, iepazīt burtus un redzēt, kā tie satiekas vārdos. Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā izstāde būs skatāma līdz 31. janvārim. Ieeja – bez maksas. Pēc tam tā nonāks arī citās Latvijas bibliotēkās. 

LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone: “Izstādi Siguldā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā jau iepazinuši vairāki tūkstoši bērnu, ar interesi un aizrautību burtojot, sacerot stāstus, zīmējot, noskaidrojot, vai grāmatai ir knābis, mācoties atšķirt burtus no skudrām un uzzinot, kas ir tipogrāfija. Mums ir pārliecība, ka nākotnes lasītāji būs! Viņiem tikai jādod iespēja satikties ar grāmatām, bibliotēkām un lasītprieku. Tāpēc aicinām ģimenes apmeklēt izstādi un kopā vērtīgi pavadīt laiku bibliotēkā.”

Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļa Ilze Siliņa: “Ineses Zanderes un Rūtas Briedes grāmatu “Vai grāmatai ir knābis?” Jūrmalas mazie lasītāji jau iepazinuši un iemīļojuši, tāpēc ļoti priecājamies, ka izstāde 2024. gada janvārī būs skatāma pie mums. Katrā bērnā mīt pētnieks ar lielu izziņas kāri meklēt un atrast, aptaustīt un sajust, pamēģināt un uzzināt ko jaunu. Aicinām uz izstādi mazos Jūrmalas pētniekus kopā ar ģimenēm, lai ziemas aukstajā spelgonī ļautos patiesi interesantam piedzīvojumam grāmatu valstībā.

Dzejniece Inese Zandere: “Šī izstāde domāta maziņiem. Tā, piepalīdzot pieaugušajiem, ir pētāma pašu acīm un rociņām. Grāmata tajā ir parādīta kā radoša darbība, kurā piedalās rakstnieks, mākslinieks, izdevējs, tipogrāfs, lasītājs, bibliotekārs, kas visi kopā atklāj grāmatas gudrību un skaistumu. Bet tā ir arī lieta, ko var aptaustīt, kam ir savs ķermenis, viela, uzbūve, kārtība. Un tā ir arī vieta un iespēja rotaļai, izdomai, ģimenes kopā būšanai.”     

Māksliniece Rūta Briede: “Mūsu bērnu izdevuma “Vai grāmatai ir knābis?” varonis Elmārs atrod grāmatu pilnu ar burtu skudriņām! Tās, šoreiz īstas, paslēpušās arī izstādes stendos un gaida, kad tiks sameklētas. Ja vēl neproti lasīt burtu skudras, nāc uz izstādi un sameklē īstās!”

Izstāde veidota LNB un LNB Atbalsta biedrības lasīšanas veicināšanas programmā “Grāmatu starts” pēc Ineses Zanderes un Rūtas Briedes bilžu grāmatas “Vai grāmatai ir knābis?” motīviem. Tā tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, AS Latvijas Finieris un SIA Skrīveru Saldumi atbalstu. 

2023. gada 2. janvārī

Mūsu draugi un sadarbības partneri