LNB Atbalsta biedrība pievienojas kampaņai #Ēkultūra un piedāvā noklausīties sarunu cikla "Stāsta otra puse" sarunas

16. martā Kultūras ministrijas (KM) iestādes uzsāka informatīvo kampaņu #Ēkultūra, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli, savukārt kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus saņemt attālināti, iestādes klātienē neapmeklējot. Vienuviet informācija par #Ēkultūra digitālajiem piedāvājumiem un e-pakalpojumiem atrodama šeit: https://ej.uz/gjt6.
 
Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība pievienojas kampaņai #Ēkultūra un piedāvā noklausīties sarunu cikla "Stāsta otra puse" ierakstus. Tie pieejami Latvijas Nacionālās bibliotēkas Soundcloud kontā: https://ej.uz/8aow.
 
Sarunu cikls „Stāsta otra puse“ norisinājās 2019. gadā sadarbībā ar LNB un žurnālisti Liegu Piešiņu. Sarunas bija par un ap grāmatām un to autoriem, vēsturiskām un aktuālām tēmām, kas atspoguļotas literārajos darbos, atrodamas LNB krājuma bagātībā vai saistās ar rakstnieka personību. Sarunu cikla „Stāsta otra puse“ tikšanās notika reizi mēnesī LNB Draugu telpā. 
 
Soundcloud kanālā pieejamas 6 sarunas par šādām tēmām:
 
"Neredzamais karš jeb maz zināmais par pretošanās kustību Latvijā" - par mežabrāļiem. Vada Liega Piešiņa. Piedalās grāmatu autori Vilis Seleckis, Sanita Reinsone un Māris Rungulis, vēsturnieks un Rubeņu fonda vadītājs Andrejs Ķeizars, žurnālists Atis Klimovičs.
 
"Rakstnieks trimdā - pašizpausme vai latvietības saglabāšana” - par trimdas literatūru: kas veicināja nepieciešamību rakstīt svešumā, kāda ir trimdas literatūras loma valodas, identitātes, atmiņas un latvietības saglabāšanā, kam rakstīja trimdas rakstnieks. Vada Liega Piešiņa. Piedalās trimdas latviete, valodniece un dzejniece Lalita Muižniece, trimdas latvietis, filologs, rakstnieks un Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs, literatūrzinātniece Inguna Daukste-Silasproģe.
 
“Paaudzes rakstniecībā – konflikts vai mijiedarbība?” - dažādu laikposmu autori diskutē par rakstnieku paaudžu atšķirībām, paaudžu attiecību atspoguļojumu literatūrā, pārmaiņām daiļliteratūras darbu tēmu izvēlē un aktualitātē. Sarunas centrālais jautājums: kas dominē paaudžu attiecībās - konflikts un noliegums vai pārmantojamība un mijiedarbība? Vada Liega Piešiņa. Piedalās finanšu nozares speciālists un rakstnieks Toms Kreicbergs, rakstniece, dramaturģe un žurnāliste Monika Zīle, rakstniece un tulkotāja Baiba Zīle un apgāda „Zvaigzne ABC“ valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka.
 
 "Godīgas sarunas par vidi ar bērniem" - saruna ar bērniem par vides aizsardzības problēmām. Piedalās grāmatas "Plastmasas huligāni" autore Agnese Vanaga, TV žurnāliste, Pasaules Dabas fonda un LNB simtgades vēstnese Kristīne Garklāva un Latvijas Dabas fonda padomes loceklis, biškopis Andrejs Briedis.
 
"Saistoši un mūsdienīgi par nopietno" - par grāmatām, kas pievēršas nopietnām, eksistenciālām tēmām vai sniedz bagātīgu uzziņas materiālu saistošā veidā un uzrunā dažādas paaudzes. Vada Renāte Punka, piedalās mākslas vēsturniece Aiga Dzalbe, filozofs Artis Svece, tulkotāja un redaktore Inga Karlsberga.
 
"Klusie līdzgaitnieki" - par rakstnieku dzīvesbiedriem un ģimenes locekļiem. Vada Karina Pētersone un atklāj savu vecāku Eleonoras un Pētera Pētersonu dzīvesstāstu. Sarunas viesi: aktrise un dzejnieka Imanta Ziedoņa dzīvesbiedre Ausma Kantāne, mākslinieku Aivara Vilipsona dzīvesbiedre un rakstnieces Noras Ikstenas māsa Indra Vilipsone, dzejnieka Aivara Neibarta dzīvesbiedre Sarmīte Neibarte.

 

Sarunu ciklu “Stāsta otra puse”  atbalstīja Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta departaments un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas piedāvājums kampaņā #Ēkultūra apkopots šeit: https://ej.uz/s5wg

Mūsu draugi un sadarbības partneri