Marinas Kosteņeckas grāmata “Mans XX gadsimts” iznāk Braila rakstā

Latvijas Neredzīgo bibliotēka Marinas Kosteņeckas grāmatu “Mans XX gadsimts” reproducējusi Braila rakstā piecos sējumos. Tā ir viena no divām Marinas Kosteņeckas atmiņu krājuma grāmatām, ko pirms gada latviešu un krievu valodā klajā laida Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība. (Foto - Toms Norde

Atzīmējot rakstnieces 75. jubileju un “Mans XX gadsimts” iznākšanu Braila rakstā, Latvijas Neredzīgo bibliotēka Rīgā 13. augustā plkst. 15.00 rīko tiešsaistes tikšanos “Kafijas pauze ar Marinu Kosteņecku”. Tā tiks rādīta bibliotēkas un LNB Atbalsta biedrības YouTube kanālos. Pasākumu rīkošanas ierobežojumu dēļ interesenti aicināti pasākumu vērot tiešsaistē, jo klātienē vietu skaits ir ierobežots. Tiešraides skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus un izteikt komentārus. 

 

“Mans XX gadsimts” ir rakstnieces dzīves un atmiņu stāsts par Latvijas nesenās vēstures notikumiem, kuros Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece. Grāmata sarakstīta kopā ar žurnālistu Georgu Stražnovu kā divu laikabiedru saruna «skype» par valsts vēsturei svarīgiem pagriezienu punktiem caur personiskās dzīves pieredzes prizmu. Priekšvārda autors - Dainis Īvāns. “Mans XX gadsimts” Braila rakstā pieejams Latvijas Neredzīgo bibliotēkā, Rīgā. Pēc pieprasījuma Latvijas Neredzīgo bibliotēka to piegādā lasītājiem uz mājām vai izsūta uz jebkuru vietu Latvijā - savām filiālēm citās pilsētās, publiskajām bibliotēkām, sociālajām iestādēm vai biedrībām. 

“Mans XX gadsimts” ir otrā Marinas Kosteņeckas grāmata, kas reproducēta Braila rakstā - pirms trīsdesmit gadiem, 1990. gadā, Latvijas Neredzīgo bibliotēka izdevusi “Esmu nolemta dzīvei”.  Nākamgad plānots Braila rakstā izdot arī otru Marinas Kosteņeckas atmiņu krājuma grāmatu “Vēstules no XX gadsimta” latviešu valodā. 

Marina Kosteņecka ir publiciste, rakstniece, žurnāliste, viena no Tautas frontes dibinātājām, PSRS Tautas deputāte un aktīva cīnītāja par Latvijas neatkarības atjaunošanu lielajā politikā. Viņas biogrāfija cieši savijusies ar Latvijai izšķirošu laika periodu - neatkarības atjaunošanu. Vēsturiskie notikumi ietekmējuši rakstnieces radošo un personīgo dzīvi un otrādi – Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece valsts vēsturē.

 

Mūsu draugi un sadarbības partneri