In memoriam. Gunārs Asaris

Mūžībā devies arhitekts Gunārs Asaris. Kopš LNB Atbalsta biedrības pirmsākumiem Gunārs Asaris bijis Biedrības biedrs.

LNB Atbalsta biedrība izsaka dziļu līdzjūtību Gunāra Asara tuviniekiem, draugiem un līdzgaitniekiem.

Arhitekta un LNB Atbalsta biedrības valdes locekļa Jāņa Dripes atvadu vārdi: "Kopā ar Gunāru Asari aiziet vesels laikmets Rīgas arhitektūrā un Latvijas Arhitektu savienības dzīvē. 27 gadus bijis Rīgas pilsētas galvenais arhitekts, 10 gadi - Arhitektu savienības vadībā. Izcils administrators un reizē kompromisu mākslas lietpratējs – Gunāra Asara spožākas dzīves lappuses taču saistās ar padomju laiku. Viņš bija līdzautors daudziem pilsētplānošanas projektiem, bet radošā darba virsotne ir kopā ar kolēģiem radītais Salaspils memoriāls. Asarim bija stāja un viedoklis – kolēģu sarunās viņu kādreiz labestīgi saucām par Lielo zivi. To stāju gribas īpaši uzsvērt, jo Asaris nekautrējās par Rīgas problēmām uzrunāt ne tā laika Latvijas kompartijas pirmo sekretāru, ne valdības vadītāju vai Celtniecības komitejas priekšsēdi. Viņu uzklausīja un respektēja. Rīgas mēri trīs gadu desmitus nevienu arhitektūras jautājumu nelēma bez Asara klātbūtnes. Viņam uz galda bija tas telefons ar 3 maģiskajiem cipariem un Rīgas pilsētas galvenā arhitekta sarkanais zīmogs.

Asara laikam pieder arī vērienīgās Arhitektūras dienu izstādes Sv. Pētera baznīcā un augsts prestižs arhitekta arodam sabiedrībā. 

Un tieši Gunārs Asaris zvanīja Gunāram Birkertam 1988. gada Ziemassvētkos un aicināja Meistaru projektēt Latvijas Nacionālo bibliotēku. Mums vēl nebija savas valsts, bet Asarim bija ticība un pārliecība, ka projekts izdosies. Tagad varēsim ar kolēģi sarunāties klusā pateicībā no Nacionālās bibliotēkas augstās smailes – tā gaiša un tuvāk debesīm.

Esam domās kopā ar dēlu, arhitektu Jāni Asari un aizgājēja tuviniekiem.

LNB direktora un kolēģu vārdā Jānis Dripe, LNB Atbalsta biedrības valdes loceklis, bijušais Rīgas pilsētas arhitekts"

Mūsu draugi un sadarbības partneri