Palīdzi veidot Tautas grāmatu plauktu

20. augustā plkst. 17.00 Rīga 2014 kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 ikviens aicināts uz akcijas „Tautas grāmatu plaukts” atklāšanu ar vadmotīvu “Īpaša grāmata īpašā vietā”. Tā ir iespēja dāvināt bibliotēkai sev nozīmīgu un īpašu grāmatu, lai to kopā ar dāvinātāja ierakstīto vēstījumu lasītu cilvēki šodien un arī nākamajās paaudzēs. “Tautas grāmatu plaukts” tiks izvietots Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas ātrijā un sliesies piecstāvu mājas augstumā. Arhitekts Gunārs Birkerts stikla konstrukcijā izkārtoto grāmatu sienu ieplānojis kā vienu no centrālajiem ēkas elementiem.

Katrs iedzīvotājs aicināts dāvināt vienu sev nozīmīgu grāmatu kopā ar pašrocīgi titullapā ierakstītu veltījumu vai personisku stāstu. Varbūt tajā ir iespiests zīmogs vai kafijas traips, atzīmēti mīļākie citāti? Grāmata pārlasīta neskaitāmas reizes, iegādāta par pirmo algu vai apceļojusi pasauli?

Grāmatas tiks gaidītas Rīga 2014 kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 (Rīgā) līdz 15. septembrim un visās Latvijas bibliotēkās līdz 1.novembrim. Kā apliecinājumu par dalību akcijā cilvēki saņems grāmatzīmes, kas tapušas ar reklāmas aģentūras “DDB Latvia” un Jelgavas tipogrāfijas atbalstu. “Tautas grāmatu plaukta” apjoms ir pāris desmiti tūkstoši grāmatu, tāpēc akcijas rīkotāji mudina iedzīvotājus pasteigties un grāmatas iesniegt laicīgi.

“Tautas grāmatu plaukts” būs pieejams ikvienam lasītājam, tiek veidota arī interneta vietne, kurā akcijas dalībniekiem un citiem interesentiem būs iespējams iepazīties ar dāvināto grāmatu nosaukumiem, autoriem, tautas grāmatu lasīšanas kanonu un citām ar akciju saistītām aktualitātēm.

Projektu “Tautas grāmatu plaukts” īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar LNB Atbalsta biedrību un nodibinājumu “Rīga 2014”. Projektu atbalsta reklāmas aģentūra “DDB Latvia”, Jelgavas tipogrāfija, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, Diena, Delfi, IR, Tvnet.

 

Signe Valtiņa

Komunikācijas un mārketinga nodaļas vadītāja

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Mob.: +371 29735732

Mūsu draugi un sadarbības partneri