Par grāmatu “Vai grāmatai ir knābis?” Baltvilka balvai nominētas Inese Zandere un Rūta Briede

24. jūlijā notiks ievērojamā dabas dzejnieka un bērnu kultūras atbalstītāja Jāņa Baltvilka vārdā nosauktās valsts nozīmes balvas pasniegšana. Baltvilka balvas pasākumus jau 19. reizi rīko Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome.

Šogad Jāņa Baltvilka balvai par grāmatu "Vai grāmatai ir knābis?" izvirzītas dzejniece Inese Zandere un māksliniece Rūta Briede. Inese Zandere nominēta balvai bērnu un jauniešu literatūrā, Rūta Briede - balvai grāmatu mākslā.

“Vai grāmatai ir knābis?” tapusi īpaši lasīšanas veicināšanas programmai "Grāmatu starts". Tās galvenais varonis pūčulēns Elmārs aicina mazos lasītājus spēlēties, izpētīt grāmatu pasauli un uzzināt, vai grāmatai ir knābis, pa kurām durvīm ieiet grāmatā, vai bildes prot stāstīt, vai grāmatā dzīvo skudras. 

Baltvilka balvas žūrijā ir literatūrzinātnieces Ilze Stikāne un Sandra Okuņeva, mākslas pētniece Līna Birzaka-Priekule, mākslinieks Roberts Koļcovs, kā arī sabiedrības pārstāvji Māris Pavlovs no Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas bibliotēkas un Gusts Ābele, jauniešu studijas “Kāpnes” vadītājs. Žūrija izlasījusi un izvērtējusi 46 grāmatas, pievēršot uzmanību teksta kvalitātei,vēl 19 izdevumi lasīti un aplūkoti, meklējot pretendentus grāmatu mākslas balvai. Kopumā sacenšas 10 izdevniecību grāmatas.

Portālā “LSM.lv” līdz 22. jūlija pusnaktij norit lasītāju balsojums par labāko un skaistāko bērnu vai jauniešu grāmatu no šogad nominētajiem darbiem. Balsot iespējams vienu reizi dienā ŠEIT.

Jāņa Baltvilka balvas sarīkojumi notiks:
24. jūlijā plkst. 11.00 LU Botāniskajā dārzā, Kandavas ielā 2, ŠĶŪNĪ Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi “Kad karūsām ir ūsas un grāmatai – knābis”. Ieeja bez maksas. 
24. jūlijā plkst. 15.00 Jāņa Baltvilka piemiņas brīdis I Meža kapos. 
24. jūlijā plkst. 17.00 LU Botāniskajā dārzā balvas pasniegšanas ceremonija, dalība ar ielūgumiem.

Vairāk informācijas par Baltvilka balvu un nominantiem ŠEIT.

 

1
2

Mūsu draugi un sadarbības partneri