Pateicoties mecenātei, Nacionālā bibliotēka iepērk vērtīgas grāmatas

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) ar LNB Atbalsta biedrības mecenātes atbalstu arī šogad iegādājusies vairākus simtus jaunu un vērtīgu izdevumu. Biedrības labdarības projektā „Atbalsta LNB krājumam” piecu gadu laikā saņemts līdz šim lielākais ziedojums bibliotēkas krājumam – 100 000 latu. Tas ļāvis ik gadu iepirkt un bibliotēkas lasītājiem piedāvāt aktuālu, pasaulē atzītu nozaru literatūru svešvalodās. Šīs grāmatas ir būtisks papildinājums arī jaunās bibliotēkas ēkas piedāvājumam un būs izvietota plauktos, kas brīvi pieejami ikvienam lasītājam.

Šogad par ziedojumiem iegādātas gandrīz 400 grāmatas par tādām mūsdienīgām un aktuālām tēmām kā radošums, darbs ar apdāvinātiem bērniem, vides problēmas, enerģētika, ekoloģiskā būvniecība un dizains, ekonomikas un sabiedrības ilgtspējīga attīstība, inovācijas. Starp nozīmīgākajiem jaunieguvumiem ir vairākas daudzsējumu enciklopēdijas par migrāciju, ētiku, radošumu, inovācijām, bērnu veselību.

Pateicoties ziedojumam, LNB varējusi iegādāties nozaru izdevumus, kas bibliotēkā līdz šim nav bijušas pārstāvētas - kibernoziedzību, pilsētvides plānošanu, radošajām industrijām.

Arī šogad LNB krājums papildināts ar jauniem pētījumiem par Baltijas valstīm un Latvijas zinātnieku publikācijām ārzemju izdevumos.

Labdarības projektu „Atbalsts LNB krājumam” LNB Atbalsta biedrība uzsāka 2008.gadā, kad bibliotēkas iespējas iepirkt jaunu un kvalitatīvu nozaru literatūru krīzes gados bija sarukušas līdz minimumam. Pirmais ziedotājs bija Swedbank. Nākamajos četros gados bibliotēka aktuālu nozaru literatūru iegādājās par kādas mecenātes ziedojumu, kura savu vārdu publiski neatklāj. Ap 80% LNB lasītāju ir studenti, zinātnieki un nozaru speciālisti, kuri turpina izglītoties mūža garumā. Tie ir lasītāji, kuriem līdzās Latvijas publikācijām, nozaru izdevumi svešvalodās ir vitāli svarīgi. Bez mecenātes atbalsta LNB šos izdevumus nespētu iegādāties.

LNB lasītāji un ikviens interesents aicināts iepazīties ar šī gada dāvinājumu izstādē „Zināšanām un ilgtspējīgai attīstībai: Mecenāta dāvinājums Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (IV)”.

Izstāde būs atvērta no 12.decembra līdz 10.februārim Jaunākās literatūras lasītavā–izstādē K.Barona 14.

 

Informāciju sagatavoja:

Sanita Kitajeva,

LNB Atbalsta biedrība

67843767, 29355624

sanita@gaisma.lv

Mūsu draugi un sadarbības partneri