Projektā “Iedvesmas bibliotēka” radītā Kursīšu bibliotēkas āra terase saņem balvu “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2022”

2023. gada 25.–26. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Latvijas Bibliotēku festivāls “Svinam kopā! LBB 100”. Šī gada festivāls aizvadīts Latvijas Bibliotekāru biedrības simtgades zīmē. Pasniegta arī LBB Gada balva 2022. Nominācijā “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2022” balvu saņēma Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs par projektā “Iedvesmas bibliotēka” izveidoto bibliotēkas āra lasītavu-terasi. Balva pasniegta vietējas nozīmes bibliotēku organizēto notikumu kategorijā. Nominācijas mērķis ir atcerēties, izcelt un godināt, kā arī apkopot un saglabāt vēsturei nozīmīgākos notikumus Latvijas bibliotēku nozarē, pievērst uzmanību bibliotēku darbam un popularizēt to, demonstrēt bibliotēku sniegumu un ieguldījumu nozares, sabiedrības un valsts attīstībā.

Iedvesmas bibliotēka  ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (Biedrība) projekts – atbalsts un iespēja Latvijas bibliotēkām radīt mūsdienīgu un pievilcīgu bibliotēku vidi, arhitektūru un dizainu.

Par vienu no piecām “Iedvesmas bibliotēkām 2022” kļuva Kursīšu bibliotēka, kas piepildīja sapni par bibliotēkas āra lasītavu-terasi. Tā veidota kā atvērta un mūsdienīga bibliotēkas ārtelpa, kas pieejama visu diennakti un visos gadalaikos. Āra lasītava ir gan bibliotēkas telpu, gan piedāvājuma un iespēju paplašinājums, jo ir piemērota vieta, kur lasīt, satikties, pieslēgties Wi-Fi, mācīties vai strādāt. 

Kursīšu bibliotēka projektu īstenoja, pateicoties LNB Atbalsta biedrības un tās ziedotāju atbalstam un Saldus novada pašvaldības līdzfinansējumam. Pēc arhitektes Līgas Muižarājas projekta bibliotēkas terasi būvēja uzņēmums SIA “Aksīte”.

Paldies par novērtējumu! Sveicam Mārtiņu Lagzdonu, Kursīšu bibliotēku un tās lasītājus! 

 

Mūsu draugi un sadarbības partneri