Rakstniece Marina Kosteņecka tiksies ar lasītājiem Jelgavā

30. jūnijā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība un Jelgavas pilsētas bibliotēka ielūdz uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku. Pasākums notiks Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā Zinītis, Zemgales prospektā 7, Jelgavā. 

Tikšanos varēs apmeklēt, uzrādot Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19 vai pārslimojusi vīrusu.

Pasākums norisinās Marinas Kosteņeckas 75. jubilejas gadā.  Saruna būs par rakstnieces atmiņu krājumu Mans XX gadsimts, dzīvesstāstu, radošo darbību un lomu nesenajos Latvijas vēstures notikumos.

Rīkojot tikšanos ar rakstnieci, Jelgavas pilsētas bibliotēka un LNB Atbalsta biedrība vēlas dot iespēju ikvienam interesentam dzirdēt dokumentālus stāstus no mūsu laikmeta lieciniekiem – cilvēkiem, kam bijusi nozīmīga loma valsts liktenī. Pasākuma laikā LNB Atbalsta biedrība atmiņu krājumu Mans XX gadsimts dāvās Jelgavas reģiona bibliotēkām.

Marina Kosteņecka ir populāra rakstniece un publiciste, viena no Tautas frontes dibinātājām un aktīva cīnītāja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Viņas biogrāfija cieši savijusies ar Latvijai izšķirošu laika periodu - neatkarības atjaunošanu. Vēsturiskie notikumi ietekmējuši rakstnieces radošo un personīgo dzīvi un otrādi – Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece valsts vēsturē. Tieši tādēļ rakstnieces atmiņām un dzīves stāstam ir īpaša vērtība.

Marinas Kosteņeckas atmiņu krājumu veido divas grāmatas - Mans XX gadsimts un Vēstules no XX gadsimta latviešu un krievu valodā. Rakstniece to sauc par mūža darbu un grāmatās dalās ar savu dzīvesstāstu, atmiņām par Latvijai izšķirošiem nesenās vēstures notikumiem un unikālu laikmeta liecību – Atmodas laikā no lasītājiem un atbalstītājiem saņemtām vēstulēm. Mans XX gadsimts līdzautors ir Georgs Stražnovs, grāmatu priekšvārdus rakstījuši Dainis Īvāns un Knuts Skujenieks. 

Grāmatas izdotas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Baltic International Bank, “Kalēju biedrības”, Latvijas Gāzes, Rīgas domes, Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalstu.

 

Mūsu draugi un sadarbības partneri