Rakstniece Marina Kosteņecka viesosies Liepājā, Nīcā un Saldū

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība aicina uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku Liepājā un Nīcā.   

Pasākumi notiks:

22. oktobrī plkst. 18.00 viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē, Liepājā,

23. oktobrī plkst. 14.00 Nīcas Kultūras centra Baltajā zālē, Nīcā,

28. oktobrī plkst. 14.00 Saldus novada administratīvajā ēkā, Avotu ielā 12, Saldū. 

Ar rakstnieci sarunāsies LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone. Aicināts ikviens interesents! Pasākumi norisinās Marinas Kosteņeckas jubilejas gadā - šogad rakstniece svin 75. dzimšanas dienu.

Saruna būs par 2019. gadā iznākušo atmiņu krājumu Mans XX gadsimts, rakstnieces dzīvesstāstu, radošo darbību un lomu nesenajos Latvijas vēstures notikumos.

Atmiņu krājumu veido divas grāmatas - Mans XX gadsimts” un Vēstules no XX gadsimta” latviešu un krievu valodā. Rakstniece to sauc par mūža darbu un grāmatās dalās ar savu dzīvesstāstu, atmiņām par Latvijai izšķirošiem nesenās vēstures notikumiem un unikālu laikmeta liecību – Atmodas laikā no lasītājiem un atbalstītājiem saņemtām vēstulēm. Mans XX gadsimts” līdzautors ir Georgs Stražnovs, grāmatu priekšvārdus rakstījuši Dainis Īvāns un Knuts Skujenieks.

Marina Kosteņecka ir populāra rakstniece un publiciste, viena no Tautas frontes dibinātājām un aktīva cīnītāja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Viņas biogrāfija ļoti cieši savijusies ar Latvijai izšķirošu laika periodu - neatkarības atjaunošanu. Vēsturiskie notikumi ietekmējuši rakstnieces radošo un personīgo dzīvi un otrādi – Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece valsts vēsturē. Tieši tādēļ rakstnieces atmiņām un dzīves stāstam ir īpaša vērtība.

Rakstnieces tikšanās ar lasītājiem Latvijas bibliotēkās notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Rīkojot tikšanos ar rakstnieci, LNB Atbalsta biedrība vēlas dot iespēju ikvienam interesentam dzirdēt dokumentālus stāstus no mūsu laikmeta lieciniekiem – cilvēkiem, kam bijusi nozīmīga loma valsts liktenī. Pasākuma laikā LNB Atbalsta biedrība atmiņu krājumu „Mans XX gadsimts“ dāvās Liepājas un Nīcas reģiona bibliotēkām.

Atmiņu krājumu Mans XX gadsimts” var iegādāties LNB veikalā Draugu telpa”, bibliotēkas 1. stāvā.

 

Grāmatu izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, Baltic International Bank, “Kalēju biedrība”, Latvijas Gāze, Rīgas dome, Latvijas Nacionālā bibliotēka.

 

Informāciju sagatavojusi:

Sanita Kitajeva,

LNB Atbalsta biedrība, 29355624, sanita@gaisma.lv

Mūsu draugi un sadarbības partneri