SIA Robert Bosch atbalsts Latvijas bibliotēkām

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) šogad saņēmusi vairākus dāvinājumus Latvijas bibliotēkām no uzņēmuma SIA Robert Bosch. Uzņēmums ziedojis lietotus datorus, seifus un mēbeles, kas joprojām ir labā darba kārtībā un noderīgi lietošanai bibliotēkās. Datori nonākuši Bauskas Centrālajā bibliotēkā, seifus izmantos Latvijas Nacionālā bibliotēka retumu glabāšanai, bet biroja mēbeles saņēmušas Lēdurgas bibliotēka, Gulbenes novada bibliotēka, Dobeles novada Augstkalnes bibliotēka, Jelgavas pilsētas bibliotēka, Ādažu bibliotēka. Uzņēmuma atbalsts ir iespēja bibliotēkām atjaunot vai papildināt esošās tehnoloģijas un aprīkojumu.

Biedrības un SIA Robert Bosch sadarbība sākās jau pirms pāris gadiem, kad Biedrība publiski uzrunāja Latvijas uzņēmējus un sabiedrību un aicināja ziedot bibliotēkām lietotu datortehniku. SIA Robert Bosch bija viens no uzņēmumiem, kurš atsaucās aicinājumam un vairākkārt ziedoja lietotus datorus un biroja tehniku. Šogad uzņēmuma atbalsts kļuvis vēl bagātīgāks un daudzveidīgāks – bibliotēkām nodotas mēbeles un seifi. Bosch kā ilgtspējīgs uzņēmums atbalsta lietu turpmāku izmantošanu, īpaši, lai veicinātu zināšanu krātuvju attīstību, un aicina citus uzņēmumus iespēju robežās darīt to pašu. 

Šādi ziedojumi bibliotēkām izrādījušies nepieciešami, jo tās aizvien turpina attīstīties ne vien kā informācijas un zināšanu krātuves, bet arī kā nozīmīgas kultūrvietas visā Latvijā, īpašu uzmanību pievēršot mūsdienīgai videi un telpām. Bibliotēku vajadzības un sapņi vienmēr ir lielākas par to finansiālajām iespējām, jo tās nemitīgi pilnveidojas, aug un mainās. Tieši tādēļ uzņēmumu atbalsts ir ļoti būtisks. 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība dažādos veidos atbalsta Latvijas bibliotēkas, viens no tiem ir palīdzība datoraprīkojuma atjaunošanā. Biedrība turpina 2004. gadā uzsākto akciju “Uzdāvini datoru savai bibliotēkai”, jo datortehnikas nomaiņa bibliotēkās aktuāla arī šodien. Uzņēmumi, kuri regulāri maina datortehniku, aicināti sazināties ar Biedrību un ziedot lietotos datorus un monitorus bibliotēkām (67843767, gaisma@gaisma.lv). Uzņēmuma SIA Robert Bosch dāvinājumi liecina, ka bibliotēkām nepieciešams un noderīgs dažāda veida mantisks atbalsts. 

2023. gada 12. maijā

Mūsu draugi un sadarbības partneri