Smārdē atklāj IEDVESMAS BIBLIOTĒKU

Tukuma novada Smārdes bibliotēka piedalījās projektā IEDVESMAS BIBLIOTĒKA un ir izveidojusi jaunu, tematisku un interaktīvu telpu bērniem. IEDVESMAS BIBLIOTĒKA ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (Biedrība) projekts, kas atbalsta un iedrošina Latvijas bibliotekārus un pašvaldības veidotmūsdienīgu un pievilcīgu vidi lasītājiem.

Smārdes bibliotēkas vadītāja Gunta Frišfelde projektam IEDVESMAS BIBLIOTĒKA pieteica jaunu bibliotēkas telpu un ieceri veidot to bērniem brīvā laika pavadīšanai un izziņai. Kopā ar dizaineri Eviju Vītolu tapa ideja par tematisku lasītavu, kur izzināt apkārtni un mācīties rotaļājoties. Telpas interjers veidots kā mežs – dabas toņos, ar finiera kokiem, vigvamu, augiem un īpašu apgaismojumu. Iekārtojums sasaucas ar Smārdei raksturīgo dabas tuvumu - vairāk kā pusi pagasta aizņem meži un arī aiz bibliotēkas logiem paveras īsts mežs. Šeit bērni pavadīs brīvo laiku, spēlēsies un gūs zināšanas par augiem, kokiem, putniem, dzīvniekiem. 

Interjera dizaineres Evijas Vītolas dizaina projektu Smārdes bibliotēkas bērnu lasītavas telpai, realizēja vietējie uzņēmumi SIA “Nornami”, SIA  "Instal M" un  SIA “Porta”. Profesionālas konsultācijas sniedza IEDVESMAS BIBLIOTĒKAS eksperts, arhitekts Dainis Bērziņš. Pārvērtības Smārdes bibliotēkā tapa, pateicoties Biedrības ziedotājiem, Tukuma novada pašvaldības līdzfinansējumam un AS Latvijas Finieris atbalstam. Lasītavas dizains veidots no AS Latvijas Finieris Latvijā ražota, ilgtspējīga, videi un lasītājiem draudzīga bērza saplākšņa. Uzņēmums kļuvis par lielāko IEDVESMAS BIBLIOTĒKAS  atbalstītāju un ziedo arī citām bibliotēku aktivitātēm un lasīšanas veicināšanai. Kopš Krievijas uzsāktā kara, AS Latvijas Finieris vairāku miljonu eiro ziedojumus veltījis Ukrainas atbalstam.

LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone: “Par lasītājiem nepiedzimst, bet kļūst jau mazotnē iepazīstoties ar grāmatām, redzot, kā lasa ģimenē, un pavadot laiku bibliotēkā. Bērnu lasītprasme un lasītprieks šobrīd ir aktuāls jautājums, kam īpašu uzmanību pievēršam arī projektā IEDVESMAS BIBLIOTĒKA. Aicinošas, mūsdienīgas, bērniem draudzīgas bibliotēkas iedvesmo lasīt. Un ne tikai bērnus. Smārdes bibliotēkas jaunās telpās iekārtojumam ir daudz vairāk saistības ar grāmatām, kā varētu šķist. Tieši mežs ir grāmatas fiziskais sākums. Tāpat tā ir skaista atsauce un saikne ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un tās bērnu lasītavu, kuras jaunajā interjerā arī izmantota meža un dabas tēma un kas ir projekta IEDVESMAS BIBLIOTĒKA aizsākums. Paldies ziedotājiem, atbalstītājiem, pašvaldībām un bibliotekāriem, ka bibliotēkas kļūst par iedvesmas vietām!” 

Smārdes bibliotēkas vadītāja Gunta Frišfelde saka: “Paldies LNB Atbalsta biedrībai par īstenotajiem  projektiem, kas palīdz bibliotēkām kļūt interesantākām un mūsdienīgām! Paldies mazo lasītāju vārdā, kuri apmeklē bibliotēku un lasa ar prieku! Mums nepārtraukti jāmeklē jauni risinājumi, lai visām paaudzēm bibliotēka būtu saistoša un lasītprieks nezustu!”

Kā apliecinājums dalībai projektā IEDVESMAS BIBLIOTĒKA un veiksmīgai idejas īstenošanai SMĀRDES bibliotēkā atradīsies projekta simbols – LOGS. Tā autors ir dizainers Artūrs Analts. LOGS asociējas ar gaismu un atvērtību, ļauj ieraudzīt vairāk un tālāk. 

Projektu Iedvesmas bibliotēka Biedrība uzsāka 2021. gadā un aicināja bibliotekārus pieteikt idejas par pozitīvām un mūsdienīgām pārmaiņām bibliotēku vidē. Projekts tiek īstenots ar Biedrības ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu. Par Iedvesmas bibliotēkām jau kļuvušas Valkas novada Ērģemes bibliotēka, Saldus novada Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs, Tukuma novada Pūres bibliotēka, Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēka, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka, Gulbenes novada bibliotēka, Jelgavas novada Valgundes bibliotēka, Alūksnes novada Mālupes bibliotēka, Smiltenes novada Blomes bibliotēka. Šonedēļ, 13. decembrī, projekta noslēgums būs arī Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā. 

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

Mūsu draugi un sadarbības partneri