Tapušas starptautiskas publikācijas par pilnveidoto Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu lasītavu

Šogad par Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) pilnveidoto Bērnu literatūras centra lasītavu rakstījuši un projektu atzinīgi novērtējuši tādi arhitektūras pasaulē zināmi mediji kā starptautiskais žurnāls BOB un viena no vadošajām dizaina lapām pasaulē Designboom.com.

Žurnāla BOB 2020. gada augusta numurā angļu un korejiešu valodā publicēts apraksts par LNB Bērnu literatūras centra lasītavas pilnveides projektu, tās dizaina un interjera risinājumiem, kā arī plašs vizuālais materiāls – fotogrāfijas un skices. Savukārt Designboom.com materiāls pieejams internetvidē un lasāms šeit: https://ej.uz/h58r. Arī šajā publikācijā ir izsmeļošs apraksts par bērnu lasītavas projektu, tā īstenotājiem, dizainu un funkcionalitāti, ko papildina bagāts fotogrāfiju klāsts (autors – Ansis Starks).   

LNB Bērnu literatūras centra lasītavas pilnveides projektu 2019. gadā īstenoja LNB Atbalsta biedrība un LNB sadarbībā ar Latvijas arhitektu biroju “Gaiss”, mākslinieci Rūtu Briedi un uzņēmumu “Latvijas Finieris”. Projekts tapa, pateicoties LNB Atbalsta biedrības ziedotāju līdzekļiem: AS “Latvijas Finieris”, Imantam Kīnam, Valteram Nollendorfam. 

LNB Bērnu literatūras centra lasītava funkcionāli un vizuāli pilnveidota, iedvesmojoties no ārvalstu labākajiem piemēriem, ņemot vērā bērnu intereses un saglabājot esošos veiksmīgos interjera risinājumus. Vide bērniem veidota vizuāli mūsdienīga, aicinoša, viegli transformējama, piemērota dažāda vecuma lasītājiem un daudzveidīgai pasākumu programmai.

Foto: Ansis Starks

 

Foto: Ansis Starks

Mūsu draugi un sadarbības partneri