Tikšanās ar grāmatas “Kultūrtelpa” autoru Jāni Dripi Talsos

Trešdien, 3. aprīlī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) un Talsu Galvenā bibliotēka aicina uz tikšanos ar grāmatas “KULTŪRTELPA – 21. gadsimta kultūras būves Latvijā” autoru arhitektu Jāni Dripi. Saruna notiks Talsu Galvenajā bibliotēkā, to vadīs Biedrības direktore Kārina Pētersone.

“KULTŪRTELPA – 21. gadsimta kultūras būves Latvijā” ir bagātīgi ilustrēts un apliecinošs vēstījums par arhitektoniski veiksmīgām un nozīmīgām kultūras būvēm un projektiem visos Latvijas novados. Grāmatu veido bagāts fotogrāfiju un vizuālā materiāla klāsts, vispārīga un profesionāla informācija latviešu un angļu valodā par katru objektu. Tajā apkopotas83 pēdējos divos gadu desmitos valsts, pašvaldības vai privātas iniciatīvas rezultātā radītas vai atjaunotas nācijas kultūras vērtības - bibliotēkas, koncertzāles, muzeji, teātri, kultūras centri, saieta nami, brīvdabas estrādes, vasaras koncertzāles un būves kultūras izglītībai. Redzamākās no tām ir Gaismas pils, Rundāles pils, Mežaparka Lielā estrāde, Mākslas muzejs. Talsu novads grāmatā pārstāvēts ar sešām kultūrbūvēm, kas ir otrs lielākais skaits Latvijas novadu vidū. Grāmatā iekļauta Talsu Galvenā bibliotēka, Talsu “Radošā sēta”, Talsu Sauleskalna brīvdabas estrāde, Rojas vasaras koncertzāle, Sabiles sinagoga – mākslas, kultūras un tūrisma centrs, Jēgerlejas brīvdabas estrāde Mērsragā. “KULTŪRTELPA – 21. gadsimta kultūras būves Latvijā” izdošanu atbalstījusi arī Talsu novada dome. 

Pasākuma laikā būs iespēja grāmatu iegādāties. Izdevums nopērkams arī LNB veikalā Draugu telpa un internetveikalā eveikals.lnb.lv.

Grāmata tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Ventspils valstspilsētas domes, Rīgas valstspilsētas, Liepājas valstspilsētas, Talsu novada, Cēsu novada, Bauskas novada, Ropažu novada, Valmieras novada, Aizkraukles novada, Siguldas novada, Kuldīgas novada, Dobeles novada, Ādažu novada, Jēkabpils novada, Saulkrastu novada pašvaldību, RERE GRUPALNK INDUSTRIES un AIDACO CONSTRUCTION atbalstu.

 

2024. gada 26. martā

Mūsu draugi un sadarbības partneri