Valgundē tapusi Iedvesmas bibliotēka

Jelgavas novada Valgundes pagasta Valgundes bibliotēkā noslēdzies projekts IEDVESMAS BIBLIOTĒKA un izveidota telpa jauniešiem. IEDVESMAS BIBLIOTĒKA ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (Biedrība) projekts, lai atbalstītu vizuāli mūsdienīgas pārmaiņas Latvijas bibliotēkās un radītu pievilcīgu vidi lasītājiem. 

Projektam pieteicās un par vienu no IEDVESMAS BIBLIOTĒKĀM izraudzīta arī Valgundes bibliotēka ar ideju par aicinošu un funkcionālu jauniešu telpas iekārtojumu. Idejas tapšanā iesaistījušies paši jaunieši – lasītavas dizains radīts pēc valgundietes Amandas Bulas idejas un projekta eksperta arhitekta Daiņa Bērziņa skices. No Latvijā ražota un ekoloģiska finiera tapusi daudzfunkcionāla bibliotēkas mēbele ar plauktiem grāmatām un galda spēlēm, lasīšanas nišu un vietu radošo darbu izstādēm. Materiālu tās izgatavošanai ziedoja AS Latvijas Finieris struktūrvienība AS Riga Wood Baltic. AS Latvijas Finieris ir lielākais IEDVESMAS BIBLIOTĒKA ziedotājs, uzņēmums atbalsta daudzus sabiedrībai nozīmīgus projektus un pēdējo divu gadu laikā ziedojis naudu un materiālus vairāku miljonu eiro apmērā Ukrainas atbalstam. 

Projekts Valgundes bibliotēkā īstenots ar Biedrības ziedotāju atbalstu un Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansējumu. Bibliotēkas jauniešu telpas mēbeles tapšanā līdzdarbojās Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi. 

LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone: “Valgundes bibliotēkas ideja mūs uzrunāja tās aktīvo jauniešu dēļ, kuri paši gatavi iesaistīties un radīt, lai veidotu vidi sev apkārt labāku, skaistāku, ērtāku. Ar profesionālu atbalstu un no augstas kvalitātes materiāliem tapusi vēl viena IEDVESMAS BIBLIOTĒKA, kur jauniešiem būt kopā vai vienatnē ar grāmatu, justies labi un atgriezties. Šodien augošie lasītāji ir mūsu novadu, pagastu un nācijas nākotne – mēs būsim tik dzīvi un bagāti, cik dzīva būs mūsu valoda, kultūra un zināšanas. Patiess prieks, ka to izprot pašvaldības, atbalsta un pilnveido bibliotēkas kā laikmetīgas kultūrvietas.” 

Valgundes bibliotēkas vadītāja Vita Sandere: Mūsdienu bērnus un jauniešus aizrauj jaunākās tehnoloģijas, patīkama vieta brīvā laika pavadīšanai ar vienaudžiem, iespēja uzzināt un apgūt, ko jaunu, kā arī darboties radoši. Patīkami, ka projekta realizācija tika uzticēta vietējam uzņēmumam SIA ‘’Solomonovs solutions’’. Grāmatas un spēles tagad uzrunās savus lasītājus mūsdienīgās telpās, kur  ērti lasīt uz vietas, aizrautīgi spēlēt spēles, konstruēt, darboties radoši, smelties iedvesmu un kļūt par bibliotēkas pastāvīgiem lietotājiem. ”

Par Valgundes bibliotēkas dalību IEDVESMAS BIBLIOTĒKĀ liecinās projekta  simbols – LOGS. Simboliskās balvas autors ir dizainers Artūrs Analts. LOGS asociējas ar gaismu un atvērtību, spēju redzēt vairāk un tālāk. 

Projektu IEDVESMAS BIBLIOTĒKA  Biedrība uzsāka 2021. gadā un aicināja bibliotekārus pieteikt idejas par pozitīvām un mūsdienīgām pārmaiņām bibliotēku vidē. Projekts tiek īstenots ar Biedrības ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu. Par IEDVESMAS BIBLIOTĒKĀM jau kļuvušas Valkas novada Ērģemes bibliotēka, Saldus novada Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs, Tukuma novada Pūres bibliotēka, Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēka, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka, Gulbenes novada bibliotēka, Alūksnes novada Mālupes bibliotēkā. Šogad savas idejas projektā IEDVESMAS BIBLIOTĒKA realizē Smiltenes novada Blomes bibliotēka, Jūrmalas Centrālā bibliotēka, Ropažu bibliotēka un Tukuma novada Smārdes pagasta bibliotēka. 2024. gads ir projekta noslēdzošais gads. 

 

2024. gada 7. martā

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Mūsu draugi un sadarbības partneri