Videostāsti par Eiropas Gaismas pilīm

Pirmdien, 13. janvārī LTV raidījumā „Viss notiek” aizsāksies sižetu cikls „Septiņas Eiropas Gaismas pilis”, kas tapis sadarbojoties Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrībai, Latvijas Nacionālajai bibliotēka un Hansa Media.

Gaidot Gaismas pils atvēršanu, „Septiņas Eiropas Gaismas pilis” būs stāsti par mūsdienīgām un apmeklētāju iecienītām Nacionālajām bibliotēkām. Raidījumā būs redzamas Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Francijas, Polijas un Dānijas Nacionālās bibliotēkas. Sižetu ciklu noslēgs stāsts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku – gatavu uzņemt apmeklētājus, pilnu iespēju un cerību.

„Septiņas Eiropas Gaismas pilis” ļaus Latvijas iedzīvotājiem ielūkoties citu valstu veiksmīgā pieredzē un modernu bibliotēku ikdienā, iedvesmos Gaismas pils atvēršanai.

13. janvāra raidījumā „Viss notiek” pirmais sižets būs par Igaunijas Nacionālo bibliotēku. Raidījums meklēs atbildi uz jautājumu: kas notiek pēc tam, kad bibliotēkas ēka ir uzcelta? Vai tas nozīmē, ka tā ir pabeigta?

Video par Igaunijas Nacionālo bibliotēku raidījumā Viss Notiek.

Žurnālistes Kristas Vāveres un operatora Ulda Janča braucieni uz Eiropas Nacionālajām bibliotēkām varēja notikt, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fondam, Tallink, AirBaltic, Latvijas vēstniecībai Somijā, Latvijas vēstniecībai Francijā, Rīgas Tūrisma attīstības birojam, Dānijas Kultūras institūtam, Latvijas vēstniecībai Dānijā, Latvijas ES prezidentūras birojam 2015.

 

Informāciju sagatavoja:

Sanita Kitajeva

29355624

sanita@gaisma.lv

Mūsu draugi un sadarbības partneri